Co vše na diváky čeká a proč by měli přijít?

V sobotu nás na zimním stadionu Krystal v Krnově čeká slavnostní zahájení hokejové sezony 2008/2009. Na tento den jsme připravili exhibiční utkání HK Krnov muži proti bývalým hráčům Vítkovic a reprezentantům ČR, jako je například Černík, Svozil, Kysela, Fabián, Pavlík, Holáň, Kotala a další.

Dále diváky čeká vystoupení vícenásobného mistra ČR a bronzového finalisty z mistrovství Evropy v kulturistice Jiřího Wagnera, krasobruslařská ukázka mistrů republiky ve sportovních párech juniorů, žactva a mladšího žactva Alexandry Herbríkové a Lukáše Ovčáčka. O hudební vystoupení se postará Elvis Presley revival v podání Pavla Pavlovského.

Celou akci bude moderovat Roman Pastorek – moderátor a programový režisér rádia Čas. Je to první velká akce, která se koná na krnovském zimním stadionu, program je bohatý a já doufám, že diváci, kteří se přijdou podívat, nebudou zklamáni.

Jak vysoké je vstupné?

Vstupné je zdarma. Jelikož tuto akci pořádáme ve spolupráci s městem Krnov, rozhodli jsme se nevybírat vstupné a umožnit tak občanům Krnova akci navštívit v co největším počtu.

Proč hokejový klub přišel s takovou myšlenkou? Vždyť junioři už hráli…

HK Krnov si váží pomoci města Krnov, díky které se podařilo v létě dokončit výstavbu jižní tribuny a ledové plochy a proto chce zimní stadion otevřít slavnostně. Dnešní podoba stadionu je již schopna pozvat lidi k důstojnému zhlédnutí podobných akcí, jako se bude konat tuto sobotu a samozřejmě hlavně všech dalších utkání HK Krnov.

Domácí kompletní

Co tedy očekáváte od slavnostního otevření Krystalu?

Od slavnostního otevření očekáváme, že lidé, kteří navštíví tuto akci budou spokojeni jak s vystoupením účinkujících, s výkonem a doufám i s výhrou hokejistů HK Krnov, tak i s prostředím zimního stadionu, které se i nadále budeme snažit zlepšovat, abychom mohli lidi pozvat znovu na podobné akce, ale hlavně na zápasy mužů a juniorů HK Krnov.

Vraťme se k exhibici. Nastoupí domácí v kompletním složení?

Naši hokejisté - muži nastoupí kompletní, pouze neuvidíte některé nadějné juniory, kteří mají tento víkend mistrovská utkání. V pátek s Prostějovem a v neděli se utkají se Žďárem nad Sázavou.

Očekáváte v letošní sezoně vyšší návštěvnost než v minulém ročníku?

Na této slavnostní akci bychom si přáli mít úplně plno. A co se týká mistrovských utkání, tak samozřejmě doufáme v návštěvnost vyšší než byla loni. Pro letošní sezonu je pro naše diváky připravena spousta novinek, ale ty určitě probereme jindy.

Jak jste spokojen s dosavadní návštěvností v případě zápasů juniorů?

Na zápasy juniorů už dnes chodí celkem hodně fanoušků. Dnešní akcí chceme nalákat více diváků na naše zápasy a věřím, že počet lidí bude stoupat.

Přes léto hala dostala novou tribunu, přibudou ještě nějaké novinky?

Co se týká dalších stavebních úprav na zimním stadionu Krystal, tak to závisí na sehnaných finančních prostředcích a dotacích. Pokud tyto finanční prostředky budou k dispozici, věřím, že se město Krnov bude snažit o pokračování dostavby zimního stadionu.