Marodkou oslabený tým krnovských hokejistů zavítal na novojičínský led. S béčkem Nového Jičína hráli Krnováci už minulou neděli, na vlastní půdě je obratem v posledních třech minutách porazili 7:5. Teď mělo dojít k odvetě. I když hráči Krnova po celý zápas bojovali, bohužel více než jednu branku se jim vstřelit nepodařilo a prohráli 1:2.

„Před zápasem jsme měli docela problém s poskládáním sestavy. Všude řádí chřipka a zasáhla i nás,“ uvedl krnovský kouč Jiří Žůrek. Utkání trochu poznamenal první gól. Ten padl hned v první minutě. A byli to domácí, kdo se mohl radovat, když Šlupinu prostřelil Krotil. Hosty branka překvapila, ale netrvalo dlouho a dostali se do zápasu taky.

Tlačili se do šancí, ale jako by jim chyběla lehkost, kterou předváděli v posledních střetnutích. Na každou příležitost se nadřeli. Naopak Novojičínští se několikrát nebezpečně dostali před Šlupinovu svatyni. Ale její strážce byl vždycky na svém místě.

Prostřední část začali hostující hokejisté znovu velice aktivně. Vypracovávali si slibné střelecké pozice, ale očekávaný efekt nepřicházel. Buď měli špatně seřízená mířidla nebo zasáhl domácí gólman Gebauer. Ale i Nový Jičín vystrkoval růžky, jenomže takové šance jako v první části už si nevytvořil. V polovině utkání, když krnovský tlak gradoval, získali domácí puk a z rychlého protiútoku je do dvoubrankového vedení dostal Hradil.

Krnovské to opět trošku srazilo, ale uvědomovali si, že stav 2:0 nic neznamená. Jenomže i když se do zakončení dostali, chyběl jim potřebný klid.

Gól dali, ale obrat se nepodařil

Třetí třetiny měli v předcházejících zápasech Krnováci přímo skvělé. Výborně do ní vstoupili i tentokrát. Ze začátku byli aktivnější než protivník, ale Nový Jičín hru zanedlouho vyrovnal. A byli to právě hokejisté Nového Jičína, kdo se v první polovině posledního dějství mnohokrát natlačil až do brankových příležitostí. Ale krnovský brankář Roman Šlupina své spoluhráče několikrát výrazně podržel. V patnácté minutě hráli hosté přesilovou hru.

Nejdříve se na led dostala Michálkova pětka a vytvořila si tlak. Na druhou půlku početní výhody pak naskočil Jiří Hudečka se svými křídly. A v okamžiku, kdy potrestaný hráč Nového Jičína skákal na led, právě Hudečka vstřelil kontaktní gól. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času a závěry, ty Krnovským jdou. Vytvořili si určitý tlak, ale tentokrát k zázračnému obratu nedošlo. Domácí si hubené vedení uhlídali a po nedělní přestřelce tentokrát porazili Krnov 2:1.

„Byl to takový upracovaný zápas. Z naší strany to bylo dáno improvizacemi v sestavě. Měli jsme zase dost šancí, ale chyběl nám větší klid a důraz v zakončení. Ale nemůžu klukům nic vytknout. Bojovali celý zápas, chtěli hrát a urvat body. Hrálo se až do konce. Doma se nám otočit utkání podařilo, to jsme dali za tři minuty tři góly, teď už to nevyšlo,“ zhodnotil a i přes prohru pochválil hru svého mužstva trenér Jiří Žůrek.

HC Nový Jičín B – HK Krnov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
1. Krotil (Štěpják), 29. Hradil (Kalamár) - 55. Hudečka (Vavrečka)
Vyloučení: 7:3
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Střely na branku: 36:39
HC Nový Jičín B: Gebauer - Hübl, Gajdoš, Petružálek, Krotil, Bajer, Valchář - Šimečka, Zedník A., Částečka J. - Toman R., Havlík, Štěpják - Kalamár, Martinčík, Hradil
HK Krnov: Šlupina – Matušinský, Haleňák, Dvořák Petr, Michálek, Pavlica – Herget, Vavrečka, Holeš, Hudečka, Tichý – Marienka, Kurš, Tvardek