„Jedná se o šťastné vítězství. V zápase jsme byli chvilku lepší my, chvilku Karviná, ale naštěstí to dobře dopadlo,“ usmíval se po utkání trenér domácího celku Pavel Hulva.

V bojovném utkání šli do vedení domácí. Po přihrávce Tichého otevřel skóre Mosler. „Za stavu 1:0 bylo spoustu šancí na obou stranách, ale ani jeden z týmů je nedokázal proměnit,“ poznamenal Hulva. Ke konci druhé periody zvyšoval na 2:0 Havlíček a zdálo se, že by Krnovští mohli utkání dohrát v relativním klidu.

Býci se ale nevzdali a góly Pieczonky a Malíka se dotáhli na nerozhodný stav. „Zápasy s Karvinou jsou všechny stejné. Neubránili jsme jeden jejich brejk a druhou branku nám dali z přesilovky.“ Výhru vystřelil domácím 11 sekund před koncem Kostovský. „Urvali jsme to buldočí silou. Jsem rád, že jsme se konečně vrátili domů, klukům to určitě pomůže,“ zakončil spokojený lodivod krnovských hokejistů Pavel Hulva.

HK KRNOV – SK KARVINÁ 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 8. Mosler (Tichý, Polok), 40. Havlíček (Weiss, Michálek), 60. Kostovský (Weiss) – 46. Pieczonka (Vlček), 55. Malík (Juhász, Holý). Rozhodčí: Krenželok – Chamrád, Opravil.

Krnov: Mužík – Galvas, Dohnal, Vysloužil, Kysela, Tichý, Mosler, Ševčík, Hon – Kubík, Beneš, Závodník, Kostovský, Havlíček, Kylnar, Polok, Hudečka, Michálek, Weiss. Trenér: Pavel Hulva.

Tomáš Chalupa