A úvod vypydal velice slibně. Kysučan a Otipka zařídili už do sedmé minuty vedení 2:0. 
„V obranném pásmu jsme byli pozorní, dělai jsme, co jsme měli. Zbytečně jsme nepřidržovali puk. A směrem dopředu to bylo taky dobré," pochvaloval si krnovský trenér Jaroslav Plánovský.

Navíc Martin Otipka přidal těsně před první sirénou třetí gól. V podobném duchu pokračovala i druhá třetina. Krnovští nepouštěli soupeře do větších šancí a přidávali další branky. Jednou se trefil Kostovský a hned dvakrát posila z Horního Benešova Vlašánek. Až za stavu 6:0 pro Krnov využili Novojičínští nepozornosti a těsně před druhou pauzou vstřelili svůj první gól.

Do třetí třetiny přišly za jasného vedení změny. „Jirka Dohnal má pořád problémy se zády, tak už jsme ho chtěli šetřit, místo něj šel Volf. Odstoupil Kysučan, kterého trefil soupeř při souboji nad koleno, doufám, že ve středu v Rožnově bude k dispozici. Nastoupil tam Holiš. No a do branky šel Filip Plánovský, ať načichně atmosférou soutěže," popsal změmy v sestavě krnovský kouč.

Jenže na led jako by nastoupil jiný Krnov. „Už jsme mysleli, že je hotovo, tak jsme byli laxní. V obraně to bylo chaotické," zlobil se Plánovský a pokračoval: „Nový Jičín hodně omladil, hráli tam i kluci s košíky na helmách. Ti byli takoví draví, nebojácní, šli do toho hlava nehlava."

Hosté hned z kraje třetí části snížili na 6:3. Pak sice Vlašánek přidal sedmý gól, ale desett minut před koncem šli Krnováci do tří a inkasovali čvrtou branku. Naštěstí si už vítězství za tři body vzít nenechali.

„Dvě třetiny jsme hráli výborně. Pak jsme přestali důledně plnit to, co jsme měli. Zase jsme zbytečně dlouho drželi puk a mladí kluci soupeře nás napadali a trestali za chyby. Už se tam zase objevila taková ta naše nedisciplinovanost. Tým prostě za stavu 6:1 posledhl dojmu, že se nemůže nic stát," hodnotil utkání Jaroslav Plánovský a dodával:

„Nový Jičín na nás za dvě třatiny vystřelil třináctkrát a jenom za třetíí třetinu měli osmnáct ran." Se startem sezony je ale kouč spokojený. „Začátek nám vyšel, ale stále je to právě jen začátek. Musíme makat dál, samo to nepůjde. Jdeme od zápasu k zápasu, víc nic neřešíme," uzavřel.

HK Krnov – Nový Jičín B 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)
Branky: 4. Kysučan (Pavel Michálek, Bednárek), 7. Martin Otipka (Vaněk, Hon), 20. Martin Otipka (Vaněk), 28. Kostovský (Pavel Michálek), 32. Vlašánek (Holeš), 39. Vlašánek (Holeš, Tošenovjan), 46. Vlašánek (Bednárek) – 39. Rosypka (Juříček, Rajmon), 42. Daron (Ohera), 46. Hradil (Palacký, Daron), 50. Bartoň (Hradil)
Krnov: Kolbert (41. Plánovský) – Bednárek, Ševčík, Tomáš Michálek, Dohnal, Hon, Vysloužil, Volf – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Vlašánek, Tošenovjan – Veněk, Kubík, Martin Otipka – Holiš. Trenér: Jaroslav Plánovský