Během úvodní části to také byli hosté, jimž se dařilo více. Ve třinácté minutě se dokonce dostali do vedení, když využili přesilovou hru.

„Byl to opravdu těžký duel. Říkal jsem to už při předchozím vzájemném klání a i teď říkám, že má silný tým. Vůbec se nedivím, že v uplynulém ročníku celkově zvítězili,“ poznamenal kouč Krnova Pavel Hulva, jehož mužstvo ve druhá části přestálo klinickou smrt:

„Studénka nejdříve měla možnost samostatného nájezdu, Víťa Kober však předvedl parádní zákrok. Později hosté nezužitkovali ani přesilovku pět na tři. Nám se naopak povedlo vyrovnat a do konce druhé třetiny se náš celek ještě dvakrát prosadil. Výhru jsme pak pečetili v závěru zápasu při powerplay Studénky.“

Krnovskému souboru se povedlo vsítit několik pěkných branek. Tu první například Radek Vlašánek vstřelil v pololeže.

„Nejhezčí gól dal Tomáš Polok. Využili jsme hybridní zakázané uvolnění, ze strany rozhodčích to ovšem zůstalo nepochopeno a branka nebyla uznána. Přitom měla platit,“ poznamenal Pavel Hulva, jenž si opět mohl užívat i slušnou návštěvu.

Do Krystal arény v sobotu dorazilo okolo tří set diváků:

„Jsem rád, že hokej v Krnově přitahuje pozornost. Hrály týmy ze špičky a bylo se na co koukat.“

Krnov – Studénka 4:1 (0:1, 3:0, 1:0).
Branky a nahrávky Krnova: 29. Vlašánek (Galvas, Tošenovjan), 36. Kostovský (Tichý), 38. Kubík (Kostovský, Svoboda), 60. Michálek.
Krnov: Kober – Tichý, Kysela, Galvas, Hon, Vysloužil, Bednárek – Havlíček, Polok, Weiss – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan – Svoboda, Kubík, Kostovský – Kosina. Na střídání: Mužík. Trenér: Pavel Hulva.

Hokejisté Horního Benešova - Ilustrační foto.
Horní Benešov rozstřílel rezervu Nového Jičína

Jan Šimek