Krnovský hokej se rozjel jako slušně namazaný stroj. Další velký milník přišel v roce 1982. Založena byla Tělovýchovná jednota ZVS Strojosvit Krnov, která se stala členem ČSTV. A aby toho nebylo málo, hned v červnu příštího roku byla povolena výstavba zimního stadionu s umělou ledovou plochou. Na její výstavbě se podíleli samotní hráči, kteří odpracovali dva tisíce hodin.

Strojosvitu se dařilo i na sportovní poli. Podruhé vyhráli rozšířený okresní přebor. Deseti koly prošli bez ztráty kytičky a Milouš Dvořák byl znovu nejlepším střelcem. Následovaly další dva tituly okresního přeborníka a v březnu 1985 přišla kvalifikace o postup do krajské soutěže, v ní ale Strojosvit neuspěl. O rok později se tým posílil o Opaváky Černého, Voldána a Nepora. Cíl byl jasný postup do kraje. Těmito přestupy se otevřela cesta spolupráce mezi Strojosvitem a slavnějším Slezanem, které funguje dodnes.

Velký den pro krnovský hokej přišel šestého prosince 1985, kdy byl otevřen zimní stadion, samozřejmě bez zastřešení. Součástí slavnostního dne bylo přátelské utkání s tehdy prvoligovým Slezanem Opava. Za další dva měsíce dorazil k přátelskému duelu dorazil velmi atraktivní soupeř, a to Dynamo Berlín. Vstupenka na tento zápas stále šest korun. Strojosvit prohrál 2:6 a v hledišti bylo 1 350 platících diváků. Nakonec Krnov vyhrál znovu okresní přebor a kvalifikoval se do krajské soutěže.

Výzva pro čtenáře

V souvislosti s hokejovým seriálem prosím fandy krnovského hokeje o zaslání fotografii, ať ze zápasů, tak i stadionu, jednotlivých družstev, případně i fotografii zpravodajů a vstupenek, a to na email: roman.brhel@denik.cz. Dva vylosování se mohou těšit na permanentní vstupenku pro příští sezonu Krajské hokejové ligy. První fotografie nám zaslal Jan Pitřík.

Krnovští hokejisté v sedmdesátých letech.
Seriál Deníku: Krnovský hokej aneb jeho začátky
Krnovský hokej.
Seriál Deníku: Krnovský hokej aneb vítězství v okresním přeboru