Krnovský hokej je relativně mladý, poprvé začal dýchat v listopadu roku 1976. Ovšem první zmínka v klubové kronice byla napsána už o necelý rok dříve a 16. prosince. A to: „Pánové Jiří Novák a Jaromír Houžva zařizují na závodním výboru státního podniku Strojosvit Krnov zájezd do Horního Benešova pro dílnu 4003. Je zájem o lední hokej, sháníme výstroje."

Spojení Strojosvitu s krnovským hokejem je zásadní. Čtyřiadvacátého listopadu roku 1976 byl uspořádán v Horním Benešově, kde byla v té době jediná ledová plocha v okrese hokejový turnaj mezi jednotlivými provozy státního podniku Strojosvit. Vítězem se stal provoz s označením 02. Tímto přišel první impulz k vzniku hokejového oddílu v Krnově.

S nadsázkou můžeme říci, že mít hokej v Krnově byla otázka života a smrti. Klíčovými muži v této akci byli pánové Novák s Houžvou. Jejich velká aktivita přinesla výsledek. Hned po Novém roce 1977 proběhla ve Strojosvitu, závodě 01, ustavující schůze nového hokejového oddílu.

Otakar Kolek se stal prvním předsedou. Mezi zakládajícími členy byli Květoslav Bašista, Milouš Dvořák, bratři Mošové, pánové Nevřela, Zezula, Říha, Trčka, Bujok a mnozí další. Historicky prvním trenérem se stal Rudof Braunš, který byl v té době koučem dorosteneckého výběru ve Slezanu Opava. Krnovský tým se hned přihlásil do okresního přeboru.

Hokejová výstroj už tehdy byla drahá a navíc nedostatková. Hráči se o její získání museli přičinit sami, a to tak, že museli odpracovat čtyři stovky hodin na brigádách a nasbírali neuvěřitelných devadesát šest tun železa a odpracovali mimořádnou pracovní sobotu. Tím končíme první díl, pokračování v neděli na webu Deníku.

Výzva pro čtenáře

V souvislosti s hokejovým seriálem prosím fandy krnovského hokeje o zaslání fotografii, ať ze zápasů, tak i stadionu, jednotlivých družstev, případně i fotografii zpravodajů a vstupenek, a to na email: roman.brhel@denik.cz. Dva vylosování se mohou těšit na permanentní vstupenku pro příští sezonu Krajské hokejové ligy.