První třetina začala oboustranně velice vlažně. Rýmařovští měli více šancí, ale nedařila se jim koncovka. V patnácté minutě otevřel skóre Roman Winkler po asistenci Martina Dvorníka a Rýmařov se ujal vedení. Domácí bojovali a pět vteřin před koncem první třetiny se jim podařilo vyrovnat.
Prostřední část přinesla gólovou úrodu. Půl minuty po jejím zahájení se ujal vedení Rýmařov zásluhou Martina Dvorníka po přihrávce Davida Čady.

Domácí ale opět dokázali zabojovat a nejprve srovnali na 2:2 a v páté minutě druhé třetiny se ujali vedení. Rýmařov odpověděl a David Čada po šikovné přihrávce od Martina Dvorníka po vhazování ukázal domácím, že vedení nemělo dlouhého trvání a bylo opět srovnáno.

Domácí se opět ujali vedení v polovině utkání po chybě v rýmařovské obraně. Vedli až do poslední minuty druhé části, kdy se trefil Roman Winkler po rychlé spolupráci opět s Martinem Dvorníkem.

Do poslední třetiny se nastupovalo za nerozhodného stavu 4:4. Hned ve druhé minutě poslední části se domácí Bruntál opět ujal vedení. Rýmařovu se nedařila koncovka. Hráči v ní byli bezzubí, ale bojovali až do závěru.

Pět minut před koncem přišel střelecký koncert hostů. Nejprve srovnal skóre Roman Winkler po přihrávce Davida Čady. Za dvě minuty nato konečně protrhl střeleckou smůlu Jakub Petr s přispěním Stanislava Štefanova. Minutu před koncem utkání zpečetil vítězství Rýmařova Jan Šuba po přihrávce trápícího se Romana Barboříka.

TJ Slavoj Batex Bruntál - HC Rýmařov 5:7 (1:1, 3:3, 1:3)
Branky Rýmařova:
Winkler 3, Dvorník, Čada, Pekr, Šuba.