V závěrečném utkání letošního hokejového přeboru skupiny A o nic výrazného nešlo a hrálo se v podstatě jen o prestiž. Hostující družstvo již nemohlo ovlivnit pořadí v tabulce okresního přeboru, a tak mohly hrát oba týmy v relativním klidu.

Domácí začali aktivně

Krnovské družstvo začalo první třetinu hodně aktivně a svoji snahu také korunovalo v polovině úvodní třetiny vedoucím gólem po chybě v hostující obraně. Rýmařovští hokejisté působili zpočátku nevýrazným dojmem a jako by se na ledové ploše hledali.

Domácí hráli pohledný hokej a po dalších pěti minutách zvýšili svůj náskok již o dvě branky, když rýmařovský brankář chyboval a pustil za svoje záda soupeřem nahozený kotouč. Poté se ovšem hosté začali pomalu dostávat do hry a v pravou chvíli těsně před koncem první třetiny zařídil kontaktní branku svého týmu hostující matador Štefanov po pěkné přihrávce Blahuše.

Druhá třetina rozhodla

Druhou třetinu zahájilo družstvo hostí jako vyměněné a hned v její druhé minutě vyrovnal skóre utkání Šuba po kombinaci s Veselým. Domácí tým byl aktivním vstupem Rýmařova do prostřední části zaskočen a tahal za kratší konec. Vedení na stranu rýmařovského kolektivu zajistil Klíč po přihrávce Veselého a za další minutu zvyšoval vedení rýmařovských na rozdíl dvou branek v pádu Žákovčík po přihrávce Přecechtěla.

Hosté byli i v dalších minutách na ledě krnovského zimního stadionu lepším týmem a po dobrých kombinacích se dostávali do dalších šancí. Velkou překážkou jim však byl domácí gólman, který mnoho jejich příležitostí ke vstřelení branky pochytal. Také závěrečná třetina pokračovala oboustranně ve vysokém tempu. Hosté měli nadále více ze hry a své vedení ve čtyřiačtyřicáté minutě ještě navýšili, když se po přihrávce Pekra prosadil útočník Spurný.

Štefanov se rozloučil s kariérou

Domácí chtěli zápas alespoň zkorigovat a za další dvě minuty se jim to také podařilo. Zápas tak opět získal náboj a bojovalo se až do samotného konce. Nervózní závěr utkání ovšem zvládli lépe rýmařovští hokejisté, kteří pečetili výsledek šestou brankou v krnovské síti. Jejím autorem byl Veselý.

Zápas na krnovském ledě se vydařil především rýmařovskému patriotu Štefanovovi, který opět neúnavně bojoval a vytvářel střelecké příležitosti pro své spoluhráče. Tímto zápasem se také po více než dvaceti letech rozloučil s aktivní kariérou v dresu HC Rýmařov.

HK Krnov B - HC Rýmařov 3 : 6 (2:1, 0:3, 1:2)