Je to velká opora a neotřesitelná jednička krnovského hokejového týmu. Brankář Roman Šlupina oslavil sice letos v březnu dvaačtyřicátiny, přesto stále patří k absolutní špičce soutěže. Populární gólman s prvoligovými zkušenostmi se už těší na další sezonu v krnovském dresu.

Romane, než se dostaneme k nové hokejové sezoně, musím se v krátkosti vrátit k sezoně uplynulé. Po porážce v Novém Jičíně, která znamenala vyřazení týmu z play-off, jste tento fakt nesl hodně těžce. Jak dlouho to ve vás „vřelo" a co jste si z nepovedeného konce sezony odnesl?

Tuto porážku jsem dlouho nepochopil, bylo to jak zlý sen. Celý rok dřete a sen se vám rozplyne během 120 minut. Ještě nyní to je pro mě velké zklamání. Nicméně život jde dál. Blíží se nová sezona a je třeba se na ni mnohem lépe připravit, aby se už nic takového neopakovalo.

Tyto dva zápasy pokazily celou sezonu, jasně ukázaly, že jsme nebyli na sto procent připraveni, neboť jsme nebyli lepší než soupeř a hlavně nám chybělo srdíčko.

Po sezoně se na klubovém webu spekulovalo o vašem odchodu z Krnova. Jaká je situace teď?

Po neúspěšné sezoně jsem byl pevně rozhodnut, že v Krnově končím, anebo že skončím s hokejem úplně. Děti mi to ale rozmluvily, a proto i v nové sezoně budu hájit barvy Krnova s odhodláním, abychom tentokrát uspěli i v play-off.

V Krnově máte odchytáno, s přestávkami, minimálně šest sezón. Kam se podle vás za tu dobu posunula kvalita Krajské ligy mužů (KLM)?

Kvalita Krajské ligy se hodně zvedla, hrají v ní zkušení hráči, kteří odehráli i několik sezon ve vyšších soutěžích. Některé zápasy se dají určitě porovnávat s druhou ligou a to jak kvalitou, tak i nasazením. V nastávající sezoně mají přibýt nové týmy, které opět úroveň této soutěže pozvednou.

Co se vám vybaví při vzpomínce na sezony v rozmezí let 1995 1997, kdy jste v krnovské brance hostoval při účasti klubu v tehdejší II. lize?

Jé, to už je hodně dávno (usmívá se). Tenkrát jsem s hokejem začínal a nyní již téměř končím. Tehdy jsem přičuchnul k mužskému hokeji a zůstal u něj dvacet let.

Podle posledních informací se bude hrát nová sezona minimálně v deseti týmech. Při čtyřkolovém systému, kterým se hraje již několik let, je to 36 utkání plus play-off. Co si o tom myslíte?

Jelikož mám už přes čtyřicet let, tak počítám každý zápas a budu jen rád, že odehrajeme více utkání. Bude to zajímavé i pro oko diváka. Jen bych nechtěl, aby se hrálo moc ve středu. Ať se hraje jen v sobotu. A třeba by se mohlo začít o něco dříve a nebo naopak skončit třeba o měsíc později. Je hloupé končit sezonu 15. února, tak jak tomu bylo i v uplynulé sezoně.

Ve svém věku jste výkonnostně stálicí mezi brankáři v lize. Fanoušky bude zajímat, jak vypadá předsezónní příprava gólmana s prvoligovými i mezinárodními zkušenostmi.

Moje příprava je ovlivněna prací, moc tomu nevěnuji, nechávám to až na srpen, kdy začnu potit krev. V současnosti občas zajdu na tenis, nějaký strečing a občas posiluji vlastním tělem.

Máte syna ve věku, kdy již některé děti s hokejem začínají. Při utkáních áčka běhá v zázemí haly s hokejkou a v krnovském dresu. Bude z něj také hokejista?

Je to můj sen. Letos už začneme bruslit a budu si jen přát, aby v hokeji pokračoval. Nutit ho ale nebudu.

Romane, jakou má brankář jako vy, který už v hokeji něčeho dosáhl, motivaci stále na sobě pracovat?

Hokej je moje láska, bez něj nemohu žít. Strašně nerad prohrávám, moje motivace je zápas od zápasu. Každý chci vyhrát a je jedno, kdo proti mně hraje. To je můj motor, který mě žene dopředu.

Jaké jsou vaše další hokejové plány a cíle?

Mám jednoznačný cíl, vyhrát tuto soutěž. Mančaft v Krnově na to určitě má, jen je třeba jej doplnit o tři až čtyři hráče, ať je větší konkurence. Věřím, že to letos vyjde, podřídím tomu vše.

MICHAL POKORNÝ