Rožnov před play-off hodně posílil, bylo to naledě znát?

No, nastoupili s hodně obměněným kádrem. Snad sedm, osm hráčů bylo nových, měli tam nejaké kluky z 2. ligy z Poruby a juniory, prostě samé mladé. A ti kluci, co hráli základní část, jenom vysedávali na lavičce. Nechápu, proč to ty týmy dělají. Asi by mě nebavilo odedřít sezonu a play-off, na které se každý hráč těší, jenom odsedět na střídačce. Však na úvodním buly jsem se hodně nasmál, když u nás nastoupila pětka pětatřicátníků proti dvacetiletým klukům (směje se).

Zápas byl vyrovnaný, co rozhodlo utkání ve prospěch soupeře?

Jak už jsem říkal před čtvrtfinále, play-off budou rozhodovat gólmani, a to se potvrdilo. Petr Vlašánek chytal solidně, ale dostali jsme takové jednoduché branky, zatímco jejich brankář nás doslova vychytal. Třeba ve třetí třetině jsme je přestříleli, kromě přesilovek se skoro nedostali z pásma, ale on nic nepustil.

A druhou věcí byla trochu naše nedisciplinovanost, co se týká vyloučení. Hráli jsme 24 minut v oslabení a k tomu vyfasovali dvě desítky za údajné zákroky na hlavu. Nechci říct, že to rozhodčí ovlivnil, to vůbec ne, ale prostě soupeř spadl a on to pískl. Ale určitě nám to neprohrál rozhodčí, měli jsme dát góly.

Jinak jsme hráli svou kombinační hru, oni po ledě lítali.

Znovu se vám stalo, že jste prohrávali o dva góly.

To je v této sezoně normální. Hned prohráváme a musíme dotahovat. Ale podařilo senám stáhnout až na 2:2. Bohužel, pak se nedomluvili centr s obránci a my jsme dostali gól z dorážky do prázdné branky.

Co je třeba dneska udělat, aby se série minimálně prodloužila?

Jednoduše vyhrát (směje se). Musíme hrát stejně zodpovědně dozadu, jako v Rožnově. Co se týče defenzivní práce, tak to byl snad nejzodpovědnější výkon, co jsme kdy předvedli. No a závisí to taky na tom, jak se zápas povede gólmanovi. Měl by chytat znovu Petr Vlašánek. Mladý Bezděk je v práci a Martin Pospíšil má horečky. Ale jinak bychom měli bát kompletní a s Rožnovem se určitě ještě poperem.