„Čekali jsme vyrovnaný a trochu vyhrocený zápas, jak už tak derby bývají," usmíval se krnovský kouč Jaroslav Plánovský a dodal: „Ale všechno proběhlo v poklidu a fair play."

Většinou jsou tato utkání velice vyrovnaná, ale domácí začali zhurta. Už v první minutě otevřel skóre Pavlica. Za další tři minuty se pak prosadil Tošenovjan a Krnov vedl 2:0. „Snad poprvé kluci makali od prvního střídání. Drželi jsme naše obranné pásmo a vyráželi do brejků. A z těch jsme dávali góly," popisoval domácí trenér.

Pak dostali hosté z Horního Benešova možnost přesilovky pěti proti třem, ale nedokázali ji využít. Místo toho zvýšil Martin Otipka krnovský náskok. „To, že jsme oslabení ubránili, bylo velice důležité. Kdyby se soupeř dostal na kontakt, mohl se nadechnout. Místo toho jsme se odrazili my a dokázali navýšit," říkal Jaroslav Plánovský. Hornobenešovští přece jen snížili gólem do šatny.

Krnovští se ale rozhodit nenechali a hned ve druhé minutě prostřední části jim vrátil tříbrankové vedení Havlíček. „Kluci hráli opravdu perfektně, zodpovědně. Plnili přesně to, co jsme si řekli, hlavně dělali minimum chyb," chválil tým Plánovský a pokračoval:

„Horní Benešov si ve druhé třetině taky vytvořil tlak, ale podržel nás Filip Kolbert." Ješte do druhé sirény přidal Krnov Kostovským a Holešem další dva góly a vedl už 6:1.

„Pořád jsem klukům říkal, že ještě není konec. Dostat dva, tři góly, tak je ze zápasu zase drama. Ale oni nic nevypustili," těšilo kouče Krnova. Martin Otipka s Pavlicou dávali už na 8:1. Pak přece jen vsítil druhou branku hostí Zikmund. Ale poslední slovo měl dvě minuty před koncem Kostovský. Krnovští deklasovali Horní Benenšov 9:2.

„Po třech výhrách na začátku sezony jsme byli hodně nahoře, až moc. No a přišly prohry, protože docházka na trénink nebyla taková, jaká by měla být. V zápasech chybělo nasazení a vyvrcholilo to v Orlové, kde jsme úplně vyhořeli," rozebíral Jaroslav Plánovský a pokračoval:

„Vyříkali jsme si to všechno, že je třeba změnit přístup. Trénink je od toho, aby se makalo naplno, a ne aby se to odjezdilo. Samozřejmě tohle byl první zápas, navíc derby, kde je motivace vždycky větší. A kluci ukázali divákům, že když do toho jdou naplno, tak se na ten hokej dá opravdu hezky koukat," uzavřel trenér HK Krnov

HK Krnov – TJ Horní Benešov 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)
Branky: 1. Pavlica (Bednárek), 4. Tošenovjan (Holeš, Vlašánek), 16. Martin Otipka (Kysučan), 22. Havlíček (Kysučan), 32. Kostovský (Pavlica), 35. Holeš (Pavel Michálek, Pavlica), 44. Martin Otipka (Hon), 45. Pavlica (Pavel Michálek, Bednárek), 58. Kostovský (Tomáš Michálek) – 19. Svoboda (Alexandr Lhotský), 49. Zikmund (Koschatzký, Hejhal)

Krnov: Kolbert – Bednárek, Ševčík, Tomáš Michálek, Dohnal, Hon, Vysloužil, Volf – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Vlašánek, Tošenovjan – Havlíček, Kysučan, Martin Otipka. Trenér: Jaroslav Plánovský
Horní Benešov: Kober (45. Tengler) – Hejhal, Pavelek, Pělucha, Podzimný, Kopáč, Koschatzký, Hlista, Vanek, Rohovský, Zikmund, Svoboda, Vajda, Fibrich, Tomáš Lhotský, Alexandr Lhotský, Fraš, Trubka, Čermák. Trenér: Marek Harazim