Od prvních minut se na hornobenešovském stadionu hrál velmi zajímavý hokej. Domácí se dopracovali k vedení 2:0, ale do konce úvodní třetiny stačil soupeř snížit. „Trošku mě mrzí, že když jsme vedli o dvě branky, nepodařilo se nám vsítit další góly. Šancí k tomu bylo hned několik. Později nám nepomohl ani výkon rozhodčího, jehož kvalita byla nízká. Rožnovu neodpískal několik zákroků, které měly skončit vyloučením. Tento tým je přitom velice nepříjemný. Hraje na hranici faulu, vyhazuje puky a čeká na brejky,“ komentoval trenér Horního Benešova Martin Mičola.

Jeho celek nakonec zápas zvládl, třebaže o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. „V něm se hraje tři na tři a je to vždy velká loterie. Paradoxně jsme to byli my, kdo byl statickým týmem. Pak jsme ale založili rychlý brejk, na jehož konci se objevil Nardelli a pokořil rožnovského brankáře. Mimochodem náš gólman Drnda za svůj výkon zaslouží pochvalu. Byť pětkrát inkasoval, zachytal výborně,“ pokračoval trenér Horního Benešova. Po výhře nad Rožnovem se Mičolova družina usadila na sedmém místě tabulky: „Jsem rád, že jsme zvítězili a nepřipustili žádné dohady o kalkulování a podobně. Pro nás by totiž bylo výhodnější osmé místo. V play off bychom šli na první Krnov, což by s ohledem na cestování a fanoušky byl lepší soupeř. Spekulacím jsme ovšem chtěli zabránit a i díky vítězství se nám to povedlo.“

Horní Benešov – Rožnov pod Radhoštěm 6:5pp (2:1, 2:3, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky Benešova: 8. Zigmund (Hejhal, Suchý), 12. Vaněk (Krupa, Hlísta), 31. Zigmund (Suchý, Hejhal), 40. Hlísta (Krupa, Vaněk), 53. Kovalovský (Zigmund, Adamec), 63. Nardelli (Bendík, Adamec).
Benešov: Drnda – Suchý, Nardelli, Čermák, Bendík, Harabiš, A. Pavelek – Pražák, Kret, Adamec – Krupa, Hlísta, Vaněk – Zigmund, Hejhal, Kovalovský – Rýpar. Na střídání: Zeman. Trenér: Martin Mičola.

(šim)