„Musíme omezit migraci hráčů do hlavního mužstva. Kluci nejsou schopni hrát ve stabilní formě tři zápasy po sobě,“ zdůvodnil. Právě náročný podzimní program stojí za rozháranými výsledky juniorského týmu. Jednou sbírají body, podruhé prohrají. A tak pořád dokola. Podobně jako minulý víkend, kdy vítězství v Novém Jičíně vystřídal nedělní debakl na domácím ledě s Frýdkem Místkem. „Byl to náš nejhorší zápas, který jsme kdy v Krystalu hráli,“ nebral si servítky kouč Plánovský.

Čtyřbrankový kolaps, to pro Krnov není příliš charakteristický výsledek. Navíc před domácím publikem, které je zvyklé na vítězné zápasy. Proti frýdeckému mužstvu se však Plánovského družině dlouhodobě nedaří. Momentálně pátému týmu ligové tabulky podlehla v soutěžních zápasech i v přípravě. „Byli jsme doslova marní, zkoušel jsem přehazovat sestavu jak se dalo, ale naprosto zbytečně. Ukázalo se, že nám hodně chyběl v útoku Pavlica,“ připomenul absenci klíčového útočníka trenér.

Vítězství v 19. kole juniorské ligy by krnovské hokejisty katapultovalo na senzační třetí příčku v soutěži. I přes drtivou porážku však zůstávají v peletonu, který míří za postupem do vyřazovací části. Mezi osm nejlepších. „Ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Play-off by bylo mnohem jednodušší. Teď máme pouze tříbodový náskok na devátou příčku, z níž se nepostupuje. Bude to pro nás ještě těžké,“ vysvětloval Plánovský.

I proto plánuje, že na čas omezí spolupráci mezi juniory a hlavním mužstvem. Naděje krnovského hokeje se totiž pravidelně zapojují do soutěže krajského přeboru. A náročný program se promítá do jejich výkonnosti. „Kluci jsou unavení. Momentálně je pro nás důležitější juniorská liga,“ dodal Plánovský. Krnovský kouč v současnosti vyhlíží dnešní zápas na ledě Prostějova. „Jsme favorité, vítězství je naše povinnost,“ uzavřel.