TS Batex Bruntál – TJ Horní Benešov B 7:4

Hosté chtěli v prestižním duelu navázat na úvodní vítězství v letošním ročníku a naopak Batex hodlal svému soupeři porážku z jeho ledu vrátit. V první třetině se hrál vyrovnaný hokej a střelecky se prosazovali více hosté, kteří dokázali rozvlnit síť soupeře hned dvakrát. Bojovně naladěný bruntálský kolektiv přinutil inkasovat gólmana hostů jen jednou a po prvních dvaceti minutách na tom byli o gól lépe hráči Horního Benešova.

Po přestávce vstoupili hokejisté Batexu na led s velkým odhodláním a často byli nastěhováni v útočné třetině. Horní Benešov nespoléhal jen na obranu, a tak se hrál poměrně dobrý, útočný a pro oko diváka lákavý hokej. Góly ale tentokráte padaly do sítě hostujícího brankáře, který do konce druhé třetiny inkasoval z hokejek hráčů Batexu tři góly. Střelecky se ale prosadil i Horní Benešov a před závěrečnou třetinou byl vývoj utkání stále otevřen.

Hokejový tým Batexu ale vstoupil i do poslední části utkání aktivně a chtěl rozhodnout. Horní Benešov naopak bojoval o vstřelení vyrovnávací branky, a tak se hrál zcela otevřený hokej se šancemi na obou stranách. Gólově se však stejně jako ve druhé třetině opět více prosazoval dravý bruntálský tým, který si dobře rozehrané utkání nechtěl nechat vzít.

Zajímavý průběh závěrečné části přinesl výsledkově stejné skóre jako předešlá třetina a po skončení utkání to znamenalo konečné vítězství Batexu Bruntál v poměru 7:4 ve svůj prospěch, po němž stoupá na špici tabulky meziokresního hokejového přeboru. V příštím zápase se Batex představí v neděli 13. ledna na ledě hornobenešovského zimního stadiónu, kde bude mít za soupeře tým HC Lomnice. Horní Benešov B se utká v sobotu 12. ledna na vlastním ledě s týmem Ice Dogs Krnov.

 

Branky: Procházka 2, Kamil Kadlčík 2, Domiter 2, Ladislav Blažek za TS Batex Bruntál. Sestava TS Batex Bruntál: Pospíšil – Vícha, Balog, Ladislav Blažek, Dalibor Blažek, Majer – Grečmal,. Horvath, Kamil Kadlčík, Petr Kadlčík, Procházka – Kalaš, Domiter.