Jak už je v posledních letech zvykem, i tentokrát je favoritem utkání Krnov. A to i přesto, že Horní Benešov v posledním vzájemném měření sil využil vrcholící krnovské krize a vyhrál 5:2. Strojosvit by tentokrát potřeboval vyhrát, aby ze sedmého místa udržel kontakt s týmy nad sebou, trenér Pavel Hulva to však paradoxně příliš neřeší.

„Hlavní pro nás bylo se v prvním kole vyhnout Studénce, což se nám už podařilo. Samozřejmě ale chceme vyhrávat a být co nejvýše,“ vysvětluje zkušený stratég. „Benešovu chceme oplatit porážku z našeho posledního zápasu,“ přidává.

To Horní Benešov z devátého místa ztrácí na osmou Orlovou devět bodů a šance na postup do vyřazovacích bojů už jsou pro Benešovské spíše v oblasti teorie. Do třaskavého utkání tak mohou jít s čistou hlavou.

„Atmosféra je sice po výhře s Orlovou dobrá, ale budeme opět lepit sestavu. Zápas si jdeme užít, defacto už nám o nic nejde, za to domácí potřebují bodovat,“ uvědomuje si hornobenešovský stratég Martin Mičola. Duel je na programu v sobotních 17 hodin. (cha)