V podstatně složitější pozici jsou hornobenšovští hokejisté. Ti se představí na ledě vedoucího týmu soutěže a loňského účastníka druhé národní hokejové ligy, Karviné. Svěřenci trenéra Marka Harazima zatím mají na kontě po třech odehraných kolech tři body za porážku na ledě Rožnova pod Radhoštěm, remízu v Krnově a domácí vítězství nad Studénkou.

Právě s posledním utkáním s hokejisty Studénky nebyli Hornobenešovští i přes výhru rozhodně spokojeni. O reparát se pokusí v hodně těžkém utkání v Karviné. Domácí se netají postupovými ambicemi a návratem do druhé ligy. Horní Benešov přes léto přišel o některé hráče, ale pokusil se je nahradit. Do Karviné pojede tým Marka Harazima s cílem soupeře překvapit a pokusit se bodovat. „V Karviné nemáme co ztratit, budeme se o výsledek rvát. Věřím, že podáme lepší výkon, než v posledním domácím zápase se Studénkou, který nám nevyšel,“ řekl k utkání šéf hornobenešovského hokeje Jaroslav Strmiska.

Krnov hraje doma

To krnovští hokejisté zatím marně čekají na premiérové vítězství. Svěřenci kouče Antonína Plánovského přivítají v sobotu od 17 hodin Frýdek– Místek. A rozhodně chtějí zvítězit. V týmu dostanou opět příležitost vedle zkušených hráčů také mladí nadějní hokejisté z krnovské juniorky.

„V utkáních nehrajeme špatně, ale nedokážeme to v zápase prodat výsledkově. Zahazujeme až příliš mnoho šancí a to se projevuje na výsledcích. Věříme, že v sobotu se to doma protrhne a vyhrajeme,“ dodal k sobotnímu duelu v krnovské hale Krystal druhý kouč Jiří Plevák.

Po dlouhé přestávce se v neděli dostanou ke slovu také úspěšní junioři krnovského oddílu. Svěřenci Antonína Plánovského a Jana Kostovského nastoupí od 17 hodin před domácím publikem proti Havlíčkovu Brodu. Krnovští mladíci měli možnost si po náročném programu prvoligové juniorské soutěže odpočinout a pokusí se soupeře potrápit.

„Věřím, že nám přestávka pomohla a že s Havlíčkovým Brodem podáme kvalitní výkon,“ řekl stručně jeden z domácích trenérů Jan Kostovský.