Tradiční otázka: jaká je v týmu spokojenost s dosavadními výsledky a umístěním?

Myslím, že krnovské vedení, krnovské publikum i já sám jsme spokojeni s umístěním v tabulce. Samozřejmě že výsledky, které jsme měli ze začátku sezony, byly velmi špatné, hlavně v obranné činnosti. Ale zapracovali jsme, kluci se zlepšili, gólmani Kolbert i Kulhavý jsou stabilní, což je základ. Samozřejmě budeme pokračovat na zlepšování obranné činnosti, jelikož těch 52 branek, co jsme zatím obdrželi, je hodně. Stále máme co zlepšovat.

Co sestava, budete kompletní? Už registrujete omluvenky?

To budu vědět teprve večer, jelikož přijedou hráči z Opavy a ze Šumperka. Chceme ale samozřejmě hrát na tři lajny.

Může hrát nějakou roli fakt, že nehrajete doma?

Samozřejmě že domácí prostředí je vždy lepší. Hráči se vyhecují, mají větší zodpovědnost i proto, že se na ně dívají rodiče či slečny. Domácí prostředí je výhodou, proto říkám, že se na venkovních hřištích musíme zlepšovat a vycházet ze zajištěné obrany s pomocí kvalitních výkonů brankářů.

Obraťme list k mužům. V neděli hrajete v Kopřivnici…

Soupeře samozřejmě znám. Například Libora Poláška, kterého jsem kdysi trénoval ve Švédsku a také pár hráčů z okolí. Naše mužstvo má ale mou důvěru. Věřím, že konečně vyhrajeme.

Jak jste tedy spokojen s výkonem týmu v derby?

Je to pořád ta samá písnička. Nedáváme zkrátka branky. Když za dva zápasy máme 80 střel na branku a dáme jen tři góly, tak je to velmi málo. Chybí nám důraz před brankou a zakončení je velmi trestuhodné. Spokojenost tedy moc nepřevládá. S Horním Benešovem jsme měli vyhrát, šancí jsme měli víc. Ale takový je hokej, vyhrává ten, kdo dělá méně chyb. V mužstvu je třeba zapracovat na tom, ať jej postupně doplní junioři, protože stávající mužstvo bez juniorů nebude mít potřebnou kvalitu.

Zmiňujete příchod juniorů. Jste tedy spokojený s jejich účinkováním v týmu?

Spokojený budu, až začneme vyhrávat. Samozřejmě jejich zapracování je v pořádku, mladší by měli dostat nějakou šanci, do budoucna jsou velkým příslibem pro krnovský hokej. Hráči jako Tošenovjan, Pavlica a Filip, ale i další jako Miškov, Herget či Skopal časem ukáží, že do kádru hlavního mužstva patří.