Jak prozradil v rozhovoru po domácí porážce s Přerovem, z prvoligové soutěže sestupuje pouze jediný tým. „Prostě musíme hrát s tím, co máme. Nic jiného nám teď nezbývá,“ říká na rovinu.To znamená, že dvě kola před koncem základní části už Krnovští mohou odložit obavy stranou, klid jim přinesla výhra v Uherském Hradišti. „K vítězství jsme se sice protrápili, ale mužstvo musím pochválit.

Kluci bránili zodpovědně,“ těšilo Plánovského.Ale copak nejste z výhry ani trochu překvapený?
Podívejte, trenér i hráči vždy chtějí vyhrát, to je základ. Musíme věřit. Ale máte pravdu, byli jsme značně oslabení, dá se proto říct, že naše vítězství v Hradišti bylo velké překvapení. Jenže kluci hráli takticky moc dobře, nebyli často vylučováni, opravdu hráli obětavě. Dokonce si myslím, že se při absenci opor víc semkli do kupy.

Z nedělní porážky už takovou radost asi nemáte, co?
Samozřejmě, že nemám, ale výkon mužstva nebyl tak špatný, ovšem s výjimkou první minuty. To jsme inkasovali dva góly. Je to obrovská škoda, ale pořád jsme ve hře, stále hrajeme o play-off. Vše se rozhodne v pátek, to zajíždíme na led brněnské Komety Úvoz, která je o bod před námi. Takže musíme vyhrát! V úterý si svolám všechny hráče, lazary i nemocné, aby jasně řekli, co jsou ochotni udělat pro mužstvo. Uvidíme, co z toho vznikne.

Šanci postoupit sice stále máte, jenže krnovskému mužstvu se vůbec nedaří.
Jak říkám, teď se vše rozhodne v Brně. Šance tady je, ale musíme bezpodmínečně vyhrát, abychom Kometu přeskočili. A poslední zápas doma s Orlovou už bude vabank.

O postupu však mluvíte hodně nahlas, že?
Samozřejmě, že chceme postoupit. Už jen kvůli tomu, abychom si pojistili prvoligovou soutěž i pro příští sezonu. Druhá věc je, že když do play-off postoupíme, tak už můžeme v klidu přesunout některé hráče stabilně mezi muže, v týmu by pak byla větší a zdravá konkurence. Zatím chceme juniorskou ligu v Krnově udržet.

Takže o prodeji zatím nepřemýšlíte?
Taková slova tady ještě nepadla, ale stát se může cokoliv. Necháme se překvapit. Všude zuří boj o peníze, o přežití. Soutěž je finančně hodně náročná, především doprava. Naši kluci hrají ve skromných podmínkách, dostanou maximálně jednu hokejku na sezonu, sem tam nějakou izolaci, zbytek si musí hradit sami.

Už víte, kdy se vrátí na led zraněný kapitán Jan Kostovský?
To nevím, ale rád vám teď všechny lazary vyjmenuji. Je to brankář Kroček, obránce Bolatský, nemocný Herget, Gregořica má zraněné rameno a Michálek. V útoku nám chybí Kostovský, Vlašánek, Vlček, ti jsou zranění, první dva mají něco s kolenem, Vlček si zlomil prst. Skopal má problémy s kotníkem a Čermák je nemocný. Pak už tedy nevím, s kým máme hrát.

Myslíte, že kdyby byli všichni zranění hráči připravení a zdraví, vypadala by sezona jinak?
Určitě bychom měli větší šance. Když byli na začátku sezony hráči zdraví, s mužstvem jsme se motali okolo šestého místa. Ale bohužel, kádr je úzký, z Opavy nám sem tam chodí pomáhat jeden nebo dva hráči. Musíme prostě bojovat s tím, co máme, nic jiného nám nezbývá.

Budete zklamaný, když se Krnov do play-off nedostane?
Nebudu. Říkal jsem přece už před sezonou, že postup do play-off je něco jaksi navíc. Pro nás je především velmi důležité prvoligovou soutěž udržet, teprve až potom budeme jednat o tom, co a jak dál. Před sezonou měla padat z ligy tři mužstva, to se ale v průběhu soutěže změnilo a sestupuje prý jen jediný tým. Zatím je namočené Uherské Hradiště, takže máme velkou šanci mužstvo trochu stabilizovat, i kdybychom se do play-off nedostali. Teď už máme náskok jedenáct bodů.