Sezona první juniorské ligy je minulostí. V derniéře se Žďárem jste ale prohráli, čím to? Před zápasem jste tvrdil, že si jdete pro vítězství…

V zápase se nám dařilo. Vedli jsme 2:0, ale po individuálních chybách domácí po sedmi minutách obrátili stav na 3:2 ve svůj prospěch. Bylo to nesoustředěním některých hráčů na hru.V poslední třetině jsme soupeře válcovali, ale štěstí nebylo na naší straně. V tom vidím těsnou prohru 4:3 ve Ždáru.

S výsledkem sezony musíte být v týmu určitě spokojeni, že?

Naše ambice byly hlavně se udržet, a to se nám podařilo. Ale musíme si přiznat, že jakmile jsme po půlce sezony byli na 6. místě, přemýšlely jme i o play-off.

A jak jsi spokojen s vlastním výkonem v průběhu letošního ročníku juniorské ligy? Hrálo se ti dobře v útoku s Filipem a Pavlicou?

Po boku takových dvou hokejistů se mi hrálo výborně, hráli jsme spolu 3 roky. S vlastním výkonem jsem spokojený, ale pořád je co zlepšovat. Jsem rád, že se nám po tu dobu celkem vyhýbalo zranění a mohli jsme proto pořád hrát spolu.

Neuvažovali jste někdy i o extralize? Filip prozradil, že by klub na ni neměl finančně…

V tom musím zcela souhlasit s Jardou Filipem. Potřebovali bychom nějakého zvučného sponzora , který by mohl extraligu financovat. Teprve poté bychom o ní mohli přemýšlet.

Jaromír Filip v rozhovoru prozradil, že za setrvání v soutěži juniorské družstvo nic „nedostalo“. Skutečně je situace taková, že byť jste pro Krnov zajistili účast v druhé nejvyšší domácí soutěži, hrajete takříkajíc bez odměny?

No, to má pravdu. Během sezony jsme platili měsíčně 500 korun, aby jsme vůbec mohli tuto soutěž hrát. Výjimkou bylo, že jsme dostali každý teplákovou soupravu a hokejovou tašku, kterou nám sehnal realizační tým. Jinak jsme si během sezony museli zbytek věcí dokupovat, například hokejky…

V průběhu sezony doznala značných změn i hala Krystal. Jaké bylo domácí publikum? Byl jste spokojen s návštěvností?

Já si myslím, že jsme z celé ligy juniorů měli nejlepší diváckou podporu. Mohu říct, že podobná kulisa nebyla na žádném stadioně, kde jsme tento rok hráli. A proto bych chtěl poděkovat všem našim divákům za podporu a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Váš trenér Antonín Planovský je nesmírně zkušeným koučem se zahraničními zkušenostmi. Jaký je to trenér? Přísný, nebo naopak mírný?

Podle mě je Antonín Planovský nejlepším trenérem, kterého jsem kdy v Krnově zažil. Každopádně je to přísný trenér, protože mírný trenér by tuhle ligu vést nedokázal.

Uplatňuje při trénincích nějaké metody, na které jste nebyli v týmu zvyklí?

Na tréninku nás učí pořád nové věci, které zažil ve své bohaté kariéře a my je zcela respektujeme, protože víme, že je to pro naše dobro a budeme je moci využít v zápase. Forma našeho tréninku je fyzicky náročná, ale trenér vymýšlí i zábavnou formu.

Závěrem – jaké jsou vyhlídky týmu pro příští sezonu? Už jste se v kádru bavili o ambicích pro příští ročník juniorské ligy?

Určitě budeme chtít tuto soutěž udržet a také bychom chtěli nahlédnout do play-off. Nikdo z nás jej ještě nezažil. Budeme se chtít o postup poprat, ať na sebe můžeme být hrdí, že jsme si někdy vyřazovací boje zahráli.