Naposled v letošním ročníku krajského přeboru se střetli okresní rivalové, domácí TJ Horní Benešov a HK Krnov. Po šedesáti minutách oboustranně slušného zápasu se z vítězství radovali domácí hokejisté. Svěřenci trenéra Marka Harazima přehráli svého soupeře tříbrankovým rozdílem 4:1.

V první části okresního derby se hrál na benešovském ledě průměrný hokej. Oba týmy se oťukávaly a čekaly na chybu soupeře. V 7. minutě se dostali do šance domácí, ale tu promarnili. Pravidlo nedáš - dostaneš se posléze potvrdilo. Z protiútoku se dostal do šance velezkušený hostující centr Hudečka, jeho střelu ještě vytěsnil domácí gólman na břevno, ale proti dorážce Davida Dvořáka byl krátký.

Hosté se dlouho z vedení neradovali. V 8. minutě poslal rozhodčí na trestnou lavici jednoho z krnovských hráčů. Domácí Fraš přihrál přímo z buly na modrou čáru Přibylovi a jeho tvrdou střelu zastavila až síť za zády talentovaného hostujícího gólmana Kolberta. Hra tak dostala větší náboj. Šance domácího Wolfa skončila na tyči. Na druhé straně byl sám před brankářem krnovský Satek, ale také nezakončil gólem. Stejně si počínal o chvíli později i benešovský Bensch.

Vedení na svou stranu strhli domácí při další přesilové hře v 16. minutě. Kret ujel po pravém křídle a jeho přihrávku před branku hostů usměrnil za záda brankáře Krnova Wolf.

Hosté nedali šance

Vyrovnat mohl před přestávkou Pavel Michálek, ale jeho samostatný nájezd opět gólem neskončil. Od zahájení druhé třetiny tempo hry vzrostlo. Oba celky přidaly a hrál se rychlý a důrazný hokej. Před hornobenešovskou brankou zahrozili houževnatý Holeš a Tichý. Na druhé straně musel zasahovat brankář hostů proti Frašovi a Benschovi.

Hrálo se tvrdě, ale v mezích pravidel. Stav se neměnil až do 35. minuty. Jeden z nejlepších hráčů utkání, domácí kapitán Fraš zaúřadoval v útočné třetině a předložil ideální přihrávku před prázdnou krnovskou bránu Kretovi, který nezaváhal a oslavil svůj velký návrat do týmu gólem i v domácím prostředí. O minutu později to mohlo být s krnovským týmem ještě horší, ale domácí přesilovou hru nevyužili. Korigovat chtěli Krnované, ale jak aktivní Hudečka, tak ani Satek se neprosadili.

Stvrdili vítězství

Do závěrečné třetiny nastoupili hosté s cílem zvrátit utkání. Na krnovském týmu byla znát velká snaha, ale střelecky se jeho hráči nedokázali i přes dobré příležitosti prosadit. Zásluhu na tom měl i spolehlivý Vlašánek v domácí svatyni, který hosty vychytával. Definitivně chtěli rozhodnout i domácí a podnikali rychlé protiútoky.

Rozhodlo se ale až v samém závěru zápasu. Krnovští ve snaze zvrátit utkání odvolali necelé dvě minuty před koncem brankáře, gólu se ale nedočkali. Naopak to byl domácí Bensch, který vybojoval kotouč, vyjel z rohu kluziště a přes celé hřiště poslal puk do upuštěné brány Krnova.

„Utkání nám dnes vyšlo a jsme rádi, že se nám to po posledních nepříjemných událostech před našimi příznivci podařilo. K zápasu ve Frýdku – Místku se již nechceme vracet, ale chtěl bych jen poznamenat, že mne mrzí jednostranné informování o celém incidentu v tisku. Situace tam byla zcela jiná a zrovna já byl neprávem potrestán, proti čemuž jsme se také odvolali,“ dodal k utkání vedoucí hornobenešovského mužstva Antonín Pražák.

„Utkání bylo hrané v klidu a i přesto, že jsme byli častěji vylučováni, tak jsme měli dostatek šancí na vstřelení branek. Když se ale nepromění, tak se těžko vyhrává,“ řekl na druhé straně vedoucí krnovského mužstva po zápase.

TJ Horní Benešov – HK Krnov 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 7. David Dvořák (Hudečka) - 8. Přibyla (Fraš), 16. 2:1 Wolf (Kret), 35. Kret (Fraš), 59. Bensch.
HK Krnov: Kolbert – Něměc, Vavrečka – Twardek, Thomas - Haleňák, Ševčík – Marienka, Tomáš Michálek, Satek, Holeš, Pavel Michálek – Hudečka, Kostovský, David Dvořák – Kubík, Petr Dvořák, Tošenovjan – Witek, Květoň, Tichý. Trenér: Jiří Plevák.
TJ Horní Benešov: Vlašánek (Pospíšil) – Hejhal, Berka, Kret, Pělucha, Huska – Bensch, Wolf, Zigmund, Přibyla, Mičola – Fraš, Kašpar, Brada. Trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.