Hornobenešovským se povedl vstup do zápasu. Domácí zbytečně faulovali a darovali soupeři dvojnásobnou přesilovku. Tu využil v šesté minutě Kovalovský. Hned za devatenáct vteřin to bylo 0:2, když se trefil Koschatzký. Pak si zahráli přesilovku i domácí a Novák snížil.

Také čtvrtá branka padla za nerovnovážného počtu hráčů. Studénka udělal ve své početní výhodě chybu, obraně ujel Zigmund a překonal gólmana domácích, 1:3.

Studénku nastartovalo střídání brankářů. V polovině utkání snížil Martinčík a hned dvě minuty na to vyroval Jedlička. Za dalších šedesát vteřin už Studénka vedla 4:3 po trefě Pokorného. A střídalo se i na druhé straně, Pospíšila Kober.

Třetí třetina byla z obou stran opatrnější. Až šest minut před koncem přišel klíčový moment. Studénka hrála v početní výhodě, ale hned v její devatenácté vteřině se prosadil Kovalovský a hosté srovnali na 4:4. Opravdový šok přišel ve Studénce šedesát sedm sekund před sirénou. Domácí udělali hrubku v obranném pásmu a Fraš se ukázal jako správný kapitán. Prostřelil gólmana mezi betony, 4:5.

Domácím nepomohla ani power play, naopak čtyři vteřiny před koncem upravil na 4:6 do prázdné branky Zigmund. Horní Benešov získal cenné tři body.

HC Studénka - TJ Horní Benešov 4:6 (1:3, 3:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 8. Novák (Sluštík), 29. Martinčík (Mičulka, Jedlička), 32. Jedlička (Tomášek), 33. Pokorný (Orszulik, Mičulka) - 6. Kovalovský (Alexandr Lhotský, Koschatzký), 6. Koschatzký (Zigmund), 19. Zigmund, 55. Kovalovský (Trubka), 59. Fraš (Zigmund), 60. Zigmund (Kovalovský)
Horní Benešov: Pospíšil (33. Kober) - Alexandr Lhotský, Rohovský, Zigmund, Fraš, Kovalovský - Vajda, Podzimný, Hlista, Svoboda, Koschatský - Trubka, Čermák, Pražák, Hejhal, Vaněk - Tomáš Lhotský, Pělucha. Trenér: Marek Harazim