O víkendu startuje krajská hokejová liga (KLM) a na ni se chystají i dva týmy z našeho okresu, loňský vítěz z Horního Benešova, kterému se pak ale nepodařilo postoupit z baráže do druhé ligy, a také loni bronzoví hokejisté Krnova. Ti si budou v nadcházející sezoně zase brousit zuby na posty nejvyšší.

Letos bude play–off

Oproti loňskému ročníku KLM doznala letošní liga jedné podstatné změny. Už se nebude hrát jen základní část, po které určil vítěze nejvyšší bodový zisk, ale přibubou i vyřazovací boje, tedy play-off.

Kouč Krnova s přípravou spokojen

Krnovští prodělali velmi kvalitní letní přípravu pod vedením svého kouče a bývalého extraligového hráče Jiřího Žůrka. „S přípravou jsem hodně spokojený. Nejprve jsme trénovali na suchu, nabírali jsme fyzickou kondici a teď už jsme čtrnáct dní na ledě,“ osvětlil přípravu krnovský trenér.

Během přípravného období nesehráli Krnovští žádný přípravný zápas. „Měli jsme jeden domluvený, ale pak z toho sešlo. Další už jsme nechtěli domlouvat. Soustředili jsme se hlavně sami na sebe, abychom toho co nejvíce natrénovali a to se pak projevilo v lize,“ uvedl k faktu, že první zápas, který krnovští odehrají, bude až v prvním kole krajské hokejové ligy.

Do Krnova přišly nové posily

Kádr HK Krnov zůstal prakticky celý pohromadě. Navíc se manažerovi Tichému podařilo přivést i několik kvalitních posil. „Osa týmu je stejná jako loni. Jsme rádi, že k nám přišli i další mladí hráči. Hodně se zvýšila konkurence jak v obraně, tak i v útoku, kádr se celkově zkvalitnil,“ povídal o složení mužstva Žůrek.

Krnovští čerpali především ze spolupráce s opavským Slezanem. Z tohoto týmu přišli na hostování do konce sezony hned tři hráči. Útok Krnova posílí třiadvacetiletý Michal Tošenovjan a šestadvacetiletý Jan Weiss. Obranné řady vyztuží mladý dvacetiletý Vojtěch Žídek. Na přestup přišel do Krnova ještě devatenáctiletý obránce David Rýpar, rodák z Krnova.

„Kromě těchto hráčů máme vyřízeny ještě střídavé starty hráčů do dvaadvaceti let, těch je více,“ doplnil kouč Krnova. Co zůstalo při starém je složení brankářské trojice. Stálicí v krnovském brankovišti bude i v nadcházející sezoně jednačtyřicetiletý zkušený matador Roman Šlupina. Záda mu bodou krýt mladíci Filip Kolbert s Vojtěchem Mužíkem.

Krnovští se netají cílem vyhrát KLM

A jaké mají letos Krnovští ambice? „Letos ta sezona bude trošku jiná, než minulá. Bude play-off,“ povídal Jiří Žůrek, ale hned dodával: „Ale kdo chce uspět v play-off, musí hrát dobře i v základní části. Nemůžeme hrát špatně v sezoně a na vyřazovací boje čekat, že se zlepšíme. To takhle nefunguje. Půjdeme zápas od zápasu a chceme podávat kvalitní výkony.“

Mladý ambiciózní kouč se netají, stejně jako vedení klubu, přáním celou soutěž vyhrát. „Samozřejmě, že chceme vyhrát a postoupit do baráže. Kádr na to máme,“ je si jistý Žůrek. Ovšem krnovští rozhodně nebudou mít jednoduché tento svůj cíl splnit.

„V lize je dalších sedm velmi dobrých týmů. Navíc je to v této soutěži každý rok jiné. Tým může být jednu sezonu slabý, ale v létě tam přijde sedm, osm hráčů a najednou patří k favoritům soutěže. Je to hodně nevyzpytatelné,“ ví své trenér.

Liga bude hodně náročná

Krajská hokejová liga je pro hokejisty, kteří jsou ryzími amatéry, kromě hokeje tedy mají své občanské zaměstnání, hodně náročná. Hraje se prakticky dvakrát v týdnu a hlavně středeční termíny zápasů jsou hodně nešťastné. „Budu rád, když budeme jezdit na utkání pokud možno v optimální sestavě. A když si každý hráč odvede na ledě to, co se po něm bude chtít, můžeme být hodně vysoko,“ prohlašoval Žůrek.

Krnovští přivítají Bohumín

Prvním soupeřem, který na krnovské hokejisty čeká už v sobotu, je nováček KLM celek HC Bohumín. Výkony tohoto celku jsou pro krnovské velkou neznámou, ale kouč Žůrek si nemyslí, že tento tým by jeho hráče měl něčím překvapit. Úvodní utkání proti Bohumínu bude mít zahajovací buly v krnovské Krystal aréně v sobotu v 17.00 hodin.

Přijďte povzbudit domácí hokejisty v jejich boji o první body v krajské hokejové lize.

Horní Benešov se představí v N. Jičíně

Do krajské ligy mužů vstoupí v neděli také hokejisté Horního Benešova. Nezačínají doma, ale zajíždějí na led silného vcelku z Nového Jičína. Hornobenešovští loni krajskou ligu vyhráli, když v přetahované na konci sezony s celkem Kopřivnice využili zaváhání protivníka a v konečném účtování je předstihli o pouhý jeden bod.

V následné baráži však jako by hokejistům Horního Benešova došly síly a na postup do druhé ligy už nedosáhli. Letošní sezona bude v mnohém jiná. Hlavně vítěze nebude určovat nejvyšší počet získaných bodů v tabulce dlouhodobé části, ale vyřazovací boje. Jak si Hornobenešovští povedou?