Když vycházel z kabiny, jen se usmíval. Hokejový kouč Jiří Plevák měl za sebou už v řadě třetí zápas na krnovské lavičce bez porážky. „Utkání jsme měli zcela pod kontrolou,“ vyprávěl po hladkém vítězství 5:1 nad předposlední Studénkou.

Spokojenost po zápase neskrýval ani Ondřej Pavlica, který hostuje v extralize juniorů za Šumperk. „Je to dobrý výsledek, ale hokej byl z naší strany celkově špatný. Soupeř měl málo hráčů, hosté pomalu bruslili a my jsme se přizpůsobili jejich hře,“ vysvětlil.

Domácí mužstvo během zápasu zahodilo řadu vyložených šancí. V nadějné příležitosti se několikrát objevil i Pavlica. „Je to samozřejmě škoda, ale dnes jsme hráli v poměrně kombinované sestavě, měli jsme pozměněné pětky, výsledek je tedy lepší jak hra samotná,“ pokračoval trenér Plevák.

Krnovského stratéga pak překvapilo i poměrně hladké vítězství, byť před utkáním avizoval, že si jiný výsledek nepřipouští. „Takové vítězství jsme rozhodně nečekali. Studénka je dobrá, ale chytli jsme začátek zápasu, vedli jsme 2:0 a už si výsledek pohlídali,“ vysvětlil.

Středeční utkání nabídlo zvláštní paradox: krnovští hokejisté odehráli dohromady téměř jednu celou třetinu v oslabení. „U nás v Krnově je to tradice, vždy máme více vyloučených hráčů než hosté. Nevíme, čím to je, ale pan rozhodčí byl i tentokrát trošku přísnější,“ říkal Jiří Plevák.

Devatenáctiletý talent Pavlica má ale i jiné vysvětlení. „Někteří naši hráči jsou, bez urážky, už starší, proto nestíhají a pak to kompenzují fauly,“ dodal.

Oslabení zvládli

Početní nevýhoda se však na výkonu domácího celku příliš nepodepsala. Jakmile nastoupili Plevákovi svěřenci na led v pěti, už se hrnuli do útočného pásma. „Hráli jsme dokonce i ve třech, ale branku jsme nedostali. To, že jsme přestáli jejich přesilové hry, byla naše velká výhoda,“ vysvětlil krnovský kouč.

Krnov se stále pohybuje na čtvrté příčce krajského přeboru. Šance, že nahradí čtvrtý Horní Benešov, je v současnosti poměrně velká. I proto, že svěřenci trenéra Harazima čelí problémům kvůli zápasu s Frýdkem-Místkem, kde jeden z hráčů Horního Benešova inzultoval pěstí sudího. „Je před námi poslední čtvrtina a ve hře je asi 17 bodů. I když nás čeká série tří těžkých utkání, o výsledky se ještě pobijeme,“ uzavřel Plevák.

O průběhu zápasu se můžete dočíst ZDE.