Favorit zápasu, domácí hráči Havířova, vlétli na krnovské mladíky hned od počátku utkání a po dvou třetinách hosté prohrávali už 1:5. První z krnovských se do listiny střelců zapsal ve 34. minutě Jakub Kylnar po přihrávce Martina Kociána. V tomto čase již ale hosté prohrávali 1:4.

Ten, kdo ale předpokládal, že je utkání rozhodnuto a že se hosté z Krnova vzdají, se šeredně mýlil. Do poslední části hry nastoupili krnovští mladíci s odhodláním zkorigovat do té doby nepříznivý výsledek.

Časomíra odkrojila z poslední části hry pouhých deset vteřin a na 2:5 snižoval opět krnovský kapitán Jakub Kylnar, tentokráte ale po přihrávce Adama Zouhara. Najednou to byl úplně jiný tým než v předchozích dvou třetinách. Za další minutu lovil domácí gólman kotouč ze své sítě potřetí. Zásluhu na tom měl Marek Kaša jemuž asistoval Jakub Kylnar.

Krnovákům narostla křídla, dařilo se domácí přebruslovat a vyhrávat osobní souboje. Ve 46. minutě to bylo již pouze o jednu branku. Kontaktní gól zařídila dvojice Vítězslav Kret a Marek Kaša, když autorem branky byl prvně jmenovaný. Minutu a půl před závěrečnou sirénou srovnal stav utkání znovu Vítězslav Kret po spolupráci s Matějem Trávníčkem. Díky výrazně efektivnější střelbě skončila třetí třetina mistrovského utkání vítězstvím hostí v poměru 4:0.

„Vzhledem k průběhu utkání se dá konečný výsledek 5:5 označit jako naše malé vítězství, zejména za výkon předvedený v poslední části hry zaslouží naši hráči obrovskou pochvalu a uznání,“ povídal po zápase trenér Krnova Daniel Kylnar.

AZ Havířov - HK Krnov 5:5 (4:0, 1:1, 0:4)
Branky Krnova: Kylnar 2 (Kocián, Zouhar), Kret 2 (Kaša, Trávníček), Kaša (Kylnar)
HK Krnov: Ovčáček J. Kylnar, Zouhar, Burian, Pustka, Kocián, Salát, Kret, Harabiš, Frank, Trenér: Daniel Kylnar.

-dk-