Mladí krnovští hokejisté měli zajištěné tréninky na zimním stadionu, jehož vlastníkem je slovenský reprezentační brankář Ján Laco. Ten bude v nové sezoně oblékat dres celku české exraligy, chomutovských Pirátů.

„K tréninkům na fyzickou kondici a cvičení na balančních pomůckách jsme využívali ještě fotbalový stadión v obci Žiar. Nesmím zapomenout zmínit také několik hodin plavání ve zdejším krytém bazénu. Tréninky byly různorodé a tím i pro naše děti zajímavé," říkal hlavní trenér HK Krnov mládež Michal Piskoř.

Soustředění však nebylo jen o trénování, i když to byla jeho hlavní náplň. „Zorganizovali jsme také pěší túry, samozřejmě s ohledem na obtížnost a věk dětí. U chaty měli děti možnost zbývající energii vybít sportovním vyžitím, které chata nabízela.

Trampolína, fotbalové hřiště, různé houpačky a vyzkoušet si odpalování míčku na golfu. Starší děti měli možnost si vyzkoušet sjezd na koloběžkách," povídal o skvělých podmínkách slovenského soustředění Michal Piskoř.

Bez týmu trenérů a přispění sponzorů by se ovšem tato akce vůbec nemohla konat „Poděkování patří všem trenérům, panu Bašistovi za organizaci a všem co se nějakým způsobem zapojili," uváděl Piskoř.

V hokejovém klubu HK Krnov mládež probíhá neustálý nábor nových členů. „Pokud by se kdokoliv z dětí chtěl zúčastnit takového soustředění, stačí jediné, přiveďte je na hokej," usmíval se Michal Piskoř, sám bývalý vynikající extraligový hokejista.

První domácí zápasy sezony odehraje HK Krnov mládež v sobotu 10. září. Mladší žáci nastoupí na led od 9.30, starší žáci pak v 11.3O. Protivníkem budou stejně staré celky hokejistů Nového Jičína.