Na hokejové mladší žáky HK Krnov mládež čekal po jarních prázdninách náročný program. Ve středu zajížděli na led třineckých Ocelářů v rámci vloženého kola krajské ligy. Hned v sobotu pak přivítali na svém zimním stadionu mladíky z Poruby.

Překvapivé vítězství nad favoritem

Třinec byl v utkání s Krnováky papírovým favoritem, ale od počátku to tak na ledě vůbec nevypadalo. Byli to překvapivě hosté, kteří na Oceláře vyvinuli tlak. „Náš klasicky silný úvod se tentokrát podařilo přetavit i v góly," poznamenal krnovský trenér Michal Piskoř.

Hned v páté minutě se po kombinaci druhé řady prosadil Jonáš Platzek. Třinecká obrana nevěděla, kam dřív skočit. O dvě minuty později našel Pavel Dočkal Maxima Michalčíka a hosté vedli o dva góly. Stejný hráč se pak trefil do černého i za dalších sto dvacet vteřin, 0:3 z pohledu domácích byl věru překvapivý stav, ale naprosto zasloužený.

„Myslím, že jsme těmi góly Třinec hodně zaskočili. Soupeř se jenom těžko prosazoval do střeleckých příležitostí," říkal Piskoř. Do první sirény se Ocelářům přece jen podařilo jednu branku vstřelit a snížit na 1:3. „Byla to jedna z našich nejlepších třetin v sezoně," usmál se kouč.

Jenomže v prostřední části nastal útlum a domácí se začali prosazovat. Nejprve se jim povedlo vstřelit kontaktní branku a posléze i vyrovnat na 3:3. Šance se pak do konce třetiny přelévaly z jedné strany na druhou, ale gólově se nikdo neprosadil. Poslední dějství tak slibovalo velké drama. A to taky přišlo. Nejprve Třinečtí zcela otočili skóre a šli do vedení 4:3. Hned po minutě dokonal hattrick Maxim Michalčík a skóre bylo zase srovnané.

„Jenže se kluci ještě ani nedoradovali a už náš gólman Tonda Svatoš vytahoval puk ze své síťky popáté," popisoval dění na ledě Michal Piskoř. Krnov musel dotahovat. První útok zatlačil Třinec v jeho obranném pásmu a Pavel Dočkal zařídil vyrovnání. Tři minuty před koncem zajistil hostům tři body Tomáš Kret.

„Kluci odehráli jedno z nejlepších utkání v této sezoně a zaslouženě vyhráli," usmíval se spokojený trenér.

HC Oceláři Třinec - HK Krnov mládež (MŽ) 5:6 (1:3, 2:0, 2:3)
Branky Krnova: Michalčík 3, Platzek, Kret, Pavel Dočkal
HK Krnov mládež: Svatoš - Michalčík, Pavel Černík, Kret, Pavel Dočkal, Schoppik - Nádeníček, Boleslav Dočkal, Platzek, Haničák, Rybář - Záhumenský, Vítů, Bednárek

Formu Krnova odnesla i Poruba

Posíleni vítězstvím v Třinci, očekávali mladí Krnováci netrpělivě dalšího protivníka. Do Krnova přijela Poruba.

Stejně jako ve středu s Oceláři si i na domácím ledě Krnovští vynutili převahu. Ale na úvodní gól se čekalo o něco déle, v jedenácté minutě otevřel účet Šimon Nádeníček. „Ten gól jsme hodně potřebovali, naši hráči získali ještě vetší sebevědomí a energii," podotkl kouč Michal Piskoř.

Hned za další minutu zvýšil Pavel Černík. Po vhazování pak ujížděl sám na branku soupeře Šimon Nádeníček, hostující beci museli zatáhnout za záchrannou brzdu. Nádeníček se pak rozjel k trestnému střílení a zkušeně jej proměnil.

„Ale i Poruba měla dost příležitostí. Bylo tam i několik gólovek, při nich nás hodně podržel brankář Tonda Svatoš," chválí svého gólmana trenér. V sedmnácté minutě už ani on nestačil na nenápadnou ránu Porubských a bylo sníženo na 3:1. Jenže klid na krnovské hole vrátil ještě před koncem první části Tomáš Kret, 4:1.

Jenomže ve druhé třetině se hokej z ledu trochu vytratil. „Hra byla taková nervózní, takový nečistý hokej. Bylo tam hodně neurovnaných pasáží s velkým množstvím vyloučených, hlavně na naší straně," popisoval dění krnovský trenér a dodal: „Na ledě bylo více prostoru a to hbitým porubským útočníkům vyhovovalo."

Zejména jeden, Ondřej Krčmarský, motal hlavy domácím obráncům a v polovině střetnutí během dvou minut dvěma trefami snížil na rozdíl jedné branky.

„My jsme se nemohli dostat do tempa, ale kluci se dokázali zvednout a v posledních dvou minutách druhé třetiny jsme nepustili Porubu z jejího obranného pásma a vypracovali jsme si několik dobrých šancí," povídal Michal Piskoř. Tu úplně poslední proměnil vteřinu před sirénou Tomáš Kret, 5:3.

Hosté ještě v první minutě poslední části duel zdramatizovali, když agilní Krčmárský uzavřel hattrick. Domácí Jonáš Haničák však projel celým hřištěm a posunul Krnov opět blíže vítězství. Definitivní podobu výsledku dal gólem na 7:4 Pavel Černík.

„Prezentovali jsme se dobrou hrou, tedy kromě výpadku ve druhé třetině, a vyhráli jsme zaslouženě. Ty tam jsou časy, kdy si Krnov ze soubojů s Porubou připisoval dvacetigólové debakly," usmíval se Michal Piskoř. Po listopadovém vítězství na ledě Poruby 4:2 se podařilo stejného soka zdolat i v odvetném zápase na domácím ledě.

HK Krnov mládež (MŽ) - HC RT Torax Poruba 7:4 (4:1, 1:2, 2:1)
Branky Krnova: Nádeníček 2, Kret 2, Pavel Černík 2, Jonáš Haničák
HK Krnov mládež: Svatoš - Michalčík, Pavel Černík, Kret, Pavel Dočkal, Schoppik - Nádeníček, Boleslav Dočkal, Platzek, Haničák, Rybář - Záhumenský, Bednárek, Svrčina, Vítů, Jančo