V minulých letech se v rámci mikroregionu pořádaly různé kulturní a sportovní akce. Patřily mezi ně i Zimní hry mikroregionu Krnovsko. Vzhledem k tomu, že počasí v minulých letech neumožnilo zimní hry uskutečnit v plánovaném rozsahu, tak se rozhodli jejich organizátoři přeskupit alespoň hokej do celoroční amatérské soutěže. Ta běží od října až do dubna na zimním stadionu Krystal v Krnově.

Dle organizátorů Hokejové ligy amatérů mikroregionu Krnovsko byl o soutěž velký zájem. „Máme přihlášeno šest týmů po více než dvaceti hráčích z celého mikroregionu. Kromě tradičních rivalů, jako jsou amatérští hokejisté Krnova či Města Albrechtic, přilákala soutěž i zájemce z řad motorkářů. Celek Motorkáři KMK se již pere o první body v tabulce,“ vysvětlil Pavel Šprintz, starosta Holčovic, jeden z hlavních organizátorů soutěže.

Zorganizování soutěže nebylo jednoduché ani organizačně, ani po finanční stránce. „Se vznikem ligy pomohl každý, a to jak jen mohl. Jsem si jistý, že soutěž je dobrým nápadem a i u týmů je vidět, s jakou radostí hrají. To je podstata soutěže,“ konstatoval Libor Nowak, spoluorganizátor soutěže.

Mezi hráči jsou také úředníci, politici nebo majitelé firem. Převážnou část z nich však tvoří normální kluci a otcové dětí z regionu. „Je fajn, že se po letech můžu vrátit na led a poměřit síly s kamarády či amatérskými sportovci,“ usmál se prošedivělý hokejista Petr.