Od 27. prosince se v Krystal aréně představí Žilina, Bratislava, Bílí tygři z Liberce, Vítkovice či Janow. Domácí družstvo vyjede na led ve smíšené sestavě s hokejisty Krnova a opavského Slezanu.

Nalákal i Bílé tygry z Liberce

Účast zvučných jmen si pořadatelé nemohou vynachválit. „Myslím, že na republikové úrovni máme velmi dobré renomé, to samé na Slovensku a v Polsku. Ještě nedávno jsem přemýšlel nad startujícími z Rakouska nebo Německa, ale vzhledem k účasti týmů, které tady máme letos, by to bylo asi už zbytečné,“ říká ředitel turnaje Marek Stuchlík.

„V tuto chvíli máme asi nejlepší startovní listinu na Moravě, možná v celém Česku,“ dodal. Slováci favoritem Stuchlíka jen mrzí, že do Krystal arény nepřijede silná Nitra, ovšem zato zlákal Duklu Trenčín a Bílé tygry z Liberce. „Byla to více méně náhoda, protože měli startovat na mezinárodním turnaji v Jablonci nad Nisou. Ale na druhou stranu byli velmi rádi, že jsme si je sami našli,“ vzpomíná.

Není to poprvé, co krnovský klub hostí mládežnický turnaj se zahraniční účastí. Zkušenosti už Stuchlík čerpal v předchozích letech. „Organizace tak velkého turnaje je natolik složitá věc, že to pochopí jen někdo, kdo se s něčím podobným už někdy setkal. V podstatě si vše až na pár výjimek dělám sám,“ přiznal ředitel Vánočního turnaje.

Bude maximální úsilí na vítězství stačit?

Sestavu domácího týmu tvoří hokejisté Krnova a opavského Slezanu. V otázce možného umístění však Stuchlík nechce předjímat. „Chlapci samozřejmě nechají na ledě úplně všechno, ale nevím, jestli to bude v tak obrovské konkurenci stačit,“ přemítá. „Uvidíme, jak moc se na turnaji podepíše chřipka, která dokáže v kolektivních sportech napáchat pořádnou spoušť. U nás ke všemu budou hrát tři kluci ročníku 98, ti to budou mít hodně těžké,“ prozradil Stuchlík.

Do role favoritů Stuchlík posadil kromě Liberce a Vítkovic také slovenské hokejisty z Prešova a Trenčína. „V letošních tabulkách jsou oba týmy dosud neporažené. Navíc Prešov nedávno vyhrál obrovský mezinárodní turnaj v Moskvě, kde ve finále porazil Kometu Brno,“ vysvětlil.

Vánoční turnaj startuje v neděli 27. prosince nejprve zápasy základních skupin, ty jsou na programu i následující den. V úterý 29. prosince vyvrcholí hokejové dění v krnovské Krystal aréně rozhodujícími duely o konečné umístění.

PROGRAM TURNAJE
Skupina A: Krnov (HC Slezan Opava), Trenčín, Bratislava, Sosnowiec, Jastrzebie.
Skupina B: Vítkovice, Liberec, Žilina, Prešov, Janow.

Neděle 27. prosince: HK Krnov - Sosnowiec (7.00), Vítkovice - Janow (8.30), Trenčín - Jastrzebie (10.00), Liberec - Prešov (11.30), Bratislava - Krnov (13.00), Žilina - Vítkovice (14.30), Sosnowiec - Trenčín (16.00), Janow - Liberec (17.30), Jastrzebie - Bratislava (19.00), Prešov - Žilina (20.30).

Pondělí 28. prosince: Trenčín - Bratislava (7.00), Liberec - Žilina (8.30), Krnov - Jastrzebie (10.00), Vítkovice - Prešov (11.30), Sosnowiec - Bratislava (13.00), Janow - Žilina (14.30), Trenčín - Krnov (16.00), Janow - Prešov (17.30), Sosnowiec - Jastrzebie (19.00), Liberec - Vítkovice (20.30).