Dát gól, snad by ho spoluhráči vynášeli do nebes. Sobotní duel na krnovském ledě totiž patřil jedinému hráči: Pavlu Michálkovi. Čtyřmi brankami málem zařídil domácím překvapivé vítězství nad Frýdkem–Místkem. I proto jej publikum vyprovázelo z ledu skandováním jeho jména a bouřlivým potleskem. I přesto, že v samém závěru pátý gól už nepřidal.

Kdyby nájezd proměnil, byla by to pomyslná třešnička na dortu. Odměna za skvělý výkon, tři body pro krnovské hokejisty a také předčasný dárek k Michálkovým sedmadvacátým narozeninám. „Škoda, měl jsem zachovat chladnou hlavu,“ litovala po zápase opora domácí ofenzívy.

Michálkův zápas

K senzaci Michálek zavelel už v 11. minutě, když zpoza branky poslal puk za Feberova záda. Jen záhy následovala nádherná a nečekaná střela nad lapačku hostujícího gólmana. Třetí branku přidal šestadvacetiletý střelec ve druhé třetině po skrumáži ve frýdecké obraně. Sobotní účet pak definitivně uzavřel vyrovnávací trefou po samostatném brejku sedm minut před koncem. Byla to zkrátka show jednoho muže, byl to zápas Pavla Michálka.

„Samozřejmě mě to těší. Měl jsem štěstí, že tam všechno padlo,“ vyprávěl spokojený střelec. Superlativy na adresu svého svěřence nešetřil ani krnovský trenér Jiří Plevák. I přesto, že v posledních vteřinách pohrdl stoprocentní šancí. „V žádném případě mu nic vyčítat nebudu, s jeho výkonem jsem maximálně spokojený,“ chválil.

Smutek z neproměněné gólovky však na sobě Michálek nedával vůbec znát. Jakoby ten závěrečný brejk byl jen jakýmsi nadplánem, s kterým nikdo nepočítal. Před šatnou v útrobách Krystal arény rozdával úsměvy, během rozhovoru těžce vydechoval a stíral si pot z čela. Takhle vypadá kanonýr po čtyřech gólech. Ostatně na chmury nebyl prostor. Remíza s lídrem krajského přeboru je pro Plevákovu družinu cenným skalpem.

„Před zápasem bychom bod rozhodně brali. Nakonec i po utkání je remíza dobrá,“ říkal Michálek. Zamračil se až ve chvíli, kdy došlo na postavení v krajské tabulce. „Je to špatné, nedaří se nám, dáváme málo gólů. Zaplaťpánbůh, že to tam dneska spadlo,“ zakončil.