„Dobře zahrály všechny naše pětky. Bylo jedno, kdo je na ledě, všichni byli nebezpeční,“ mínil brankář, jenž v mládežnických létech hrál i za opavský Slezan.

Martine, je tak vysoká výhra nad lokálním rivalem z Krnova zasloužená?

Vnímám to spíše tak, že jsme byli šťastnější, protože zápas byl vyrovnaný. Podle skóre to vypadá na jasný výsledek, ale na ledě tomu bylo jinak. Krnov si vytvořil spoustu šancí, nedokázal je však proměnit. Proti našim střelcům v krnovské bráně nastoupil gólman, jehož dobře znají.

Kdyby od začátku chytal Mužík, možná by se to vyvíjelo trochu jinak.

Po zápase vás trenér Mičola chválil. Cítil jste před utkáním, že byste mohl podat dobrý výkon?

Abych přiznal pravdu, nebyl jsem zrovna ve své kůži. Měl jsem těžké nohy a ruce. Někdy ale absolvujete zápasy, před kterými se necítíte nejlépe, ale pak se vám daří. Proti Krnovu mě puky trefovaly, takže štěstí stálo i trochu při mně.

Jako tým jsme ale podali velmi dobrý výkon, což nás těší i s ohledem na vynikající návštěvu na našem stadionu.

Nakopne tento výsledek v Krajské hokejové lize Horní Benešov? Výsledky totiž zatím nejsou kdovíjaké.

Zatím to není úplně ono. Před Krnovem jsme měli na kontě pouze dvě povinné výhry nad novojičínským béčkem a Rožnovem. Slušný zápas jsme odehráli proti Orlové, v němž náš celek těsně prohrál. Věřím ale, že díky vítězství v derby, se chytíme.

Měl na vítězství vliv i fakt, že jste se sešli v téměř nejsilnější možné sestavě?

Určitě. První, druhá i třetí pětka hrála výborně. Prakticky bylo jedno, kdo je v danou chvíli na ledě, protože nebezpečné byly všechny lajny. Věřím, že do budoucna se kvalitní posilou stane obránce Jirka Suchý.

Zatím odehrál jeden zápas, a až se ještě více rozehraje, může být pro tým velmi platný. Do útoku by se ještě hodili jeden nebo dva hráči.

Jaká je vlastně vaše pozice v Benešově?

S klubem jsem domluven, že tento rok budu vypomáhat, jestli bude potřeba. Jsou tam mladí brankáři, kterým se snažím něco předat. Já už byl v hokejovém důchodu, když mě přesvědčili ke spolupráci. (smích)