Zdálo se, že jdou nahoru. Hokejisté Horního Benešova vyhráli derby s Krnovem, přivedli Michala Mlýnka a sbírali body. Jenže poslední zápasy dopadly pro předposlední celek krajské ligy hrůzostrašně – prohráli 9:2 ve Frýdku – Místku, doma s Bohumínem vybouchli 0:15 a naposledy v sobotu padli 6:1 na ledě posledního Rožnova.

„Zápas s Bohumínem beru na sebe. Po první třetině jsem vyměnil brankáře, myslel jsem si, že tomu trošku dám impulz. Ale po šesté sedmé brance už kluci rezignovali a dopadlo to, jak to dopadlo,“ přiznává Mičola svou chybu.

Horní Benešov má po dvaadvaceti odehraných kolech na kontě pouze dvanáct bodů, na doby, kdy se hrálo o příčky nejvyšší, už tak mohou v Benešově pouze vzpomínat.

„Chybí nám kvalita,“ smutní Mičola. „Pro fanoušky i pro město jsou naše výsledky dehonestující. Nechci být u toho, že benešovský hokej skončí, ale musíme si s vedením i s hráči sednout a říct si, co dál. Jsou potřeba změny, pro kluky je tohle strašně psychicky náročné,“ uvědomuje si Martin Mičola.