„Hráli jsme s prvním celkem tabulky, bylo to derby, vládla příjemná atmosféra, výsledek asi odpovídá kvalitě obou týmů. My se pohybujeme na nějakém šestém místě, Krnov soutěž suverénně vede a v derby také zaslouženě vyhrál,“ komentoval sobotní derby trenér hornobenešovského celku Martin Mičola.

Jeho výběr si vytvořil několik slušných šancí, avšak do střeleckých statistik se zapsal pouze ve dvou případech. Kouč hostujícího výběru neviděl jako klíčovou pasáž první polovinu druhé třetiny, kdy Jan Kostovský během šesti minut zkompletoval hattrick. „Hlavně rozhodlo to, že jsme měli menší chuť po vítězství. Krnov má zkušený tým. Ať už se budeme bavit o obráncích anebo útoku. Zkrátka domácí ukázali svou kvalitu,“ posunul se dále kormidelník Horního Benešova.

Byť derby bývají vyhrocená, sobotní večer v krnovské Krystal aréně se nesl v poklidném duchu. Rozhodčí nemuseli hru přerušovat, hrálo se totiž slušně. „Musíme to brát jako každý jiný zápas a spíše se radovat z toho, že přišlo dost lidí. I hokej byl celkem obstojný, ale v té skvělé atmosféře mi chyběl trochu větší náboj,“ pokračoval Martin Mičola. Ten zápasy s Krnovem rozhodně nebere jako souboje na život a na smrt. Naopak, mezi kluby se udržují přátelství, což bylo znát i přímo na hrací ploše. „Já osobně tam mám spoustu kamarádů. Krnov i Benešov mezi sebou udržují kamarádské vztahy, a když nefandím Benešovu jako prvnímu, tak komu jinému v soutěži bych měl fandit jako druhému než právě Krnovu. Rivalita je sportovní, která po zápase skončí. Krnovskému klubu přeju jenom to dobré,“ uzavřel. 

Pavel Hulva chválil a slíbil Selingra

Ostře sledované derby Krajského hokejové ligy se stalo kořistí krnovských hokejistů. Domácí Strojosvit zlomil Horní Benešov ve druhé třetině hattrickem Kostovského, nakonec vyhrál 4:2.

„Derby je derby, jsem rád, že jsme ho zvládli,“ vydechl si krnovský trenér Pavel Hulva. „První třetina byla z obou stran nervózní, čekali jsme, co předvede soupeř. Byli jsme lepším týmem. Rozhodla druhá třetině, v té třetí se od stavu 4:1 zápas dohrával,“ pokračoval zkušený stratég.

Derby mělo velmi dobrou úroveň. „Výborný výkon podali hráči, oboustranně disciplínovaný zápas. K tomu skvělí fanoušci a také rozhodčí,“ chválil bývalý extraligový útočník. „Viděli jsme dobrý hokej,“ dodal.

Krnov před sobotním derby poprvé v sezoně prohrál, a to na ledě Českého Těšína. „Bylo to zapříčiněno i tím, že jsme měli velkou marodku. Tragédii jsme z porážky nedělali, věděl jsem, že když budeme kompletní, vyhrajeme,“ podotkl Hulva.

Na soupisce Krnova figuruje velezkušený útočník Pavel Selingr. „Pavel je časově zaneprázdněn, jeho chvíle ale přijde. Diváci ho uvidí v krnovském dresu,“ zakončil šéf krnovské lavičky.

HK Krnov – TJ Horní Benešov 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Kostovský (Svoboda), 26. Kostovský (Svoboda, Kubík), 29. Kostovský (Ševčík), 49. Vlašánek (Bednárek) – 31. Adamczyk (Suchý), 59. Mlýnek (Bendík). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 578.

Krnov: Kober – Kysela, Tichý, Galvas, Ševčík, Vysloužil, Bednárek – Havlíček, Polok, Řehák – Vlašánek, Michálek, Tošenovjan - Svoboda, Kubík, Kostovský – 31. Kosina.Trenér: Pavel Hulva.

Benešov: Lamla – Suchý, Kažimír, Bendík, Podzimný, J. Pělucha, Čermák, Harabiš – Mlýnek, Fraš, Vaněk – Pražák, Hejhal, Adamczyk – Kret, Hlísta, Vrabel – Nardelli, Krupa. Na střídání: Drnda, Rýpar, Adamec. Trenér: Martin Mičola.

Číslo týdne

578

Přesně tolik diváků v krnovské Krystal aréně navštívilo ostře sledované derby Krajské hokejové ligy mezi domácími hokejisty a Horním Benešovem. Na zápas dorazil také početný zástup hostujících fanoušků. Zájem o utkání byl tak velký, že před pokladnou se vytvořila dlouhá řada a někteří z diváků se na stadion dostali až po začátku zápasu. V ochozech vládla přátelská atmosféra, kterou kartoniádou, bubny a skandováním podpořil kotel Krnova.

Opavská stopa je patrná

V průběhu derby si nešlo nepovšimnout opavské stopy. Jak v dresu Krnova tak za Horní Benešov totiž nastupují hráči, kteří dříve působili v Opavě. I trenéři Pavel Hulva s Martinem Mičolou pochází ze slezské metropole. V hledišti rovněž nešlo přehlédnout diváky v bundách Slezanu, kteří na zápas vážili cestu z Opavy. V neposlední řadě je třeba zmínit také krnovský kotel. Není tajemstvím, že ho tvoří i opavští fanoušci.

Četná kamarádství na ledě

Sobotní derby se odehrálo velmi slušně, na ledě nedocházelo k tvrdým zákrokům a vypjatým momentům. Možná tomu přispěla skutečnost, že mnozí hráči z obou táborů jsou kamarádi. Za všechny jmenujme bývalé spoluhráče z Opavy – krnovského Radka Vlašánka a hornobenešovského Michala Mlýnka, kteří jsou si navzájem nejlepšími přáteli. V Mlýnkově případě ještě doplňme, že v příštím vydání Regionu si s ním budete moci přečíst rozsáhlejší rozhovor.