Už žádná velkohubá slova o druhé lize či nulové konkurenci. Kdepak, hokejový trenér Horního Benešova Marek Harazim si už dává pozor na to, co před zápasy říká. Jeho sebevědomý výrok o postupu mu především soupeři z Krnova vrátili i s úroky. Jenže pozor, když Harazim pasoval své mužstvo do role jediného favorita krajské ligy, od pravdy zase tak daleko nebyl.

Horní Benešov je momentálně v tabulce druhý s dvoubodovou ztrátou a kdyby Harazimovi svěřenci trestuhodně nepropadli na ledě posledního Rožnova pod Radhoštěm, už by jeho slova těžila z reálného základu. „Nehráli jsme s klidem, ale nebylo znát, že by nás domácí přehráli,“ vrátil se k utkání 11. kola krajské ligy.

Co tedy bylo špatně? „Podcenění soupeře, hráči si mysleli, že to půjde samo. Jenže v takové soutěži si nemůžeme dovolit vypustit zápas. Rožnov nás ale překvapil poctivou hrou zezadu, sice měli velké štěstí, ale to k hokeji patří,“ vysvětluje. „Ale porážka přišla v pravou chvíli. Zjišťuji, že všechny týmy v této soutěži umí hrát velice dobrý hokej. Soutěž je vyrovnaná a teď už není nikdo, kdo by ji měl jednoznačně vyhrát,“ uznává s odstupem času Harazim.

Horní Benešov přitom sahal po vedoucí pozici, ovšem zaváhání okresního rivala Krnova, který podlehl Karviné, nevyužil. „Jsem z toho trošku zklamaný, mohli jsme jít nahoru. Ale sezona je ještě dlouhá, my se hlavně připravujeme na únor, chceme se dostat do play-off, to je nejdůležitější krok,“ zdůrazňuje Harazim.

Z těsné porážky si však trenér Horního Benešova těžkou hlavu nedělá. „Vyzkoušeli jsme nějaké varianty, které bychom na tréninku těžko praktikovali. Porážka nás sice mrzí, ale na druhou stranu jsme si zasloužili prohrát. Rožnov hrál disciplinovaně a ukázněně,“ chválil Marek Harazim hru soupeře. „Možná kdybychom proměnili šance, tak by se Rožnov asi sesypal, stačilo málo. Ale bereme to jako ponaučení do dalších zápasů, momentálně se připravujeme na Krnov,“ říká před sobotním derby.

Vůbec první šlágr okresních soupeřů na ledě Krnova skončil vítězstvím domácího týmu 5:3 a krutá porážka měla pro Marka Harazima dost hořkou příchuť. „Tehdy jsme zápas trošku podcenili, Krnov těžil z našich chyb. Nemůže se stávat, aby hráči jezdili sami na branku právě s takovou obranou, jakou máme my. Jsme ponaučení a připravení,“ hlásí před zítřejším zápasem.

Na rozdíl od okresního soka Harazim žádné omluvenky na sobotní derby neregistruje. „Budeme kompletní i doplnění hráči, které jsme narychlo získali a zapracovávají se do týmu. Soupisku jsme už ale nějakým způsobem pro letošní sezonu uzavřeli,“ připomněl příchod posil Suchého či Trubky.

Předjímat v otázce favorita Harazim raději nechce, svému týmu ale věří: „Myslím, že tým máme lepší, ne-li vůbec nejlepší v krajském přeboru. Ale všechno záleží na přístupu hráčů, na tom, jak se k zápasu postaví.“