Po zisku tří bodů zůstávají nadále v tabulce s těsným dvoubodovým odstupem za vedoucím Krnovem. V hokejovém krajském přeboru pokračuje Horní Benešov již zítra, od 18 hodin přivítá na svém ledě tým Karviné.

Hornobenešovští hokejisté cestovali do Kopřivnice s cílem zvítězit, ale hned od úvodu zápasu je stíhaly potíže. Při rozbruslení praskl Palinčákovi nůž brusle, a tak musel centra ve třetím útoku zastoupit Malíř. Na křídlo se k němu postavil Jurček, ten však nastoupil do utkání se silným nachlazením, což se v průběhu zápasu na hře třetího útoku projevovalo.

Konečného vyhnala z brány nevolnost

Po úvodní třetině musela navíc z branky hostů odstoupit pro silnou nevolnost opora posledních utkání Konečný, kterého ale ve zbytku utkání velmi dobře zastoupil Vlašánek. I přesto začali hosté výborně a od úvodního buly se hrálo převážně ve třetině domácích.

Gólman Kopřivnice byl pod palbou střel a odolával mnohdy i s velkou dávkou štěstí. Jenže v 7. minutě přišla první střela na Konečného v hostující svatyni a hned skončila za jeho zády. Inkasovaný gól vyvedl Horní Benešov na chvíli z hry a domácí mohli své vedení navýšit. Samostatný nájezd ale promarnili a taktovku utkání znovu přebírali hosté, kteří si vypracovali další příležitosti.

Jedna z nich skončila zásluhou Zigmunda po asistenci Fraše vyrovnávací brankou. Tlak Hornobenešovských neustával a ještě do přestávky zaslouženě otočil výsledek Malíř po přihrávce Jurčeka.

Vylučování i přesilová hra potrápily hosty

V režii hostujícího mužstva se hrála i prostřední část utkání. Horní Benešov měl jasně navrch, ale svůj dobrý výkon si kazil zbytečným vylučováním. V průběhu zápasu pykalo na trestné lavici celkem deset hostujících hráčů a Horní Benešov několikrát odolával přesile pěti ku třem ve prospěch domácích.

Hrálo se ale dále výhradně ve třetině Kopřivnice, které se v polovině druhé části podařilo z protiútoku po chybě obrany Horního Benešova vyrovnat na 2:2. Z vyrovnání se ale domácí hokejisté dlouho neradovali. Vedení na stranu hostů vrátil po pěkné akci a přihrávce Fraše Wolf.

Hornobenešovští pokračovali v nátlakovém, útočném hokeji, který přinášel své ovoce. Na rozdíl dvou branek zvýšil vedení svěřenců trenérů Marka Harazima a Luboše Ondruška po samostatné akci Wolf a vnesl ještě větší klid do řad hostů. Hornobenešovští si vytvářeli do druhé přestávky další příležitosti, ale v domácí svatyni se překonával kopřivnický gólman a držel naděje domácího kolektivu.

Drama v závěru

Závěrečná část utkání se změnila v taktickou bitvu. Hosté kontrolovali vývoj zápasu a snažili se důslednou obranou nepouštět domácí hráče do šancí. Kopřivnice bojovala s velkým úsilím, ale přes dobře hrající hornobenešovský tým se neprosazovala. Skóre se neměnilo až do závěru, kdy byl vyloučen jeden z hornobenešovských hokejistů a domácím se podařilo v poslední minutě ještě zápas zdramatizovat. Hosté ale více Kopřivnici už nedovolili a nenechali si vzít těsné vítězství v poměru 4:3 ve svůj prospěch.

„Myslím, že jsme podali dobrý výkon a po zásluze vyhráli. Škoda zbytečných vylučování na naší straně, kdy se jednalo o fauly mimo ohrožení branky, a která nás v utkání brzdila,“ ohlédl se za utkáním hornobenešovský šéf Jaroslav Strmiska.

HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky:
Zigmund (Fraš), Malíř (Jurček), Wolf (Fraš), Wolf.
Horní Benešov: Konečný (21. Vlašánek) - Vrabel, Bršlica, Zigmund, Fraš, Wolf – Přibyla, Pělucha, Weis, Hejhal, Bensch – Huska, Tůma, Tošenovjan, Malíř, Jurček.
Trenéři: Marek Harazim a Luboš Ondrušek.