Díky zaváhání Horního Benešova navíc vzrostl náskok svěřenců trenéra Antonína Plánovského na šest bodů.

Začátek klání vzali krnovští hokejisté pevně do rukou

Sebevědomí a jistota krnovských hokejistů roste každým zápasem a také na ledě Studénky to dávali domácímu soupeři od úvodního buly jasně najevo. Hned v první minutě se dostal do zakončení po asistenci Vavrečky tahoun krnovského mužstva - zkušený Hudečka - a vstřelil vedoucí branku hostů.

Domácím začátek utkání nevyšel a na ledě panovali hokejisté krnovského kouče Antonína Plánovského. Ve třetí minutě o sobě dala vědět nová krnovská posila z Kopřivnice Gala a po jeho samostatné akci vedli hosté rozdílem dvou branek, byť sudí konzultoval branku ještě se svým asistentem.

Hosté lépe bruslili a kombinovali. Domácí nestačili a ve 14. minutě inkasovali potřetí. Autorem dalšího krnovského gólu v síti snaživého domácího gólmana Válka byl po střele přímo z buly Pavel Michálek. Snížení se Studénka dočkala v 16. minutě, kdy se prosadil střelou od modré čáry domácí Holanik.

Snížení přinesl gól do vlastní branky

Do prostřední třetiny vstoupili opět lépe hokejisté Krnova. Ve 22. minutě přihrál Gala před branku Petru Dvořákovi a hosté vedli rozdílem tří branek. Krnovští byli nabuzeni a dále pokračovali ve velmi dobrém výkonu, který jim připravoval další šance. Ve 23. minutě vsítili hosté již pátou branku Holešem, kterému asistovali Hudečka a krnovský gólman Šlupina.

S domácím týmem to nevypadalo dobře a hosté měli herně i bruslařsky stále navrch. Více než dvě stovky příznivců na zimním stadionu ve Studénce sledovalo poměrně zajímavý hokej hlavně zásluhou hostů, kteří si vytvářeli další příležitosti. Domácí odolali bez újmy a dvě minuty před druhou přestávkou se dočkali snížení kuriózní brankou. Horák poslal kotouč zpoza brány před krnovskou svatyni a hostující brankář Šlupina si jej nešťastně srazil do vlastní brány.

Skvěle zahájil krnovský tým ve Studénce také závěrečnou část zápasu. Krátce po zahajovacím vhazování, ač ve vlastním oslabení, ujel obráncům domácích krnovský Hudečka a celou akci zakončil excelentně šestým gólem svého týmu. Hosté vedli rozdílem čtyř branek a pomalu mohli pomýšlet na vítězství. Studénka ale bojovala a nechtěla prodat svou kůži lacino.

Přesilovku ustáli s čistým skóre

Na ledě se přiostřilo a trestné lavice se plnily. Hosté museli čelit dvakrát dvojnásobné přesilové hře ve třech proti pěti, ale přežili bez inkasovaného gólu. Ve 47. minutě se již domácí střelecky prosadili. Střelu Mikesky od modré čáry tečoval za záda Šlupiny v krnovské bráně Horák.

O necelé dvě minuty později Studénka zápas zdramatizovala. Sikora vstřelil čtvrtý gól domácích a oživil naděje Studénky. Krnov se dostal pod tlak a kouskoval hru vyhazováním kotoučů. Taktika na soupeře platila a v 53. minutě vykročili Krnovští za dalším vítězstvím. Hudečka nahodil kotouč za branku Studénky, pro který si dojel Holeš a překonal domácího brankáře posedmé.

S porážkou svého týmu domácí diváci pomalu opouštěli stadion a hosté pokračovali v kvalitním výkonu až do konce. V něm nezastavilo Krnovany ani vyloučení. V poslední minutě zápasu korunoval ve vlastním oslabení vítězství Krnova osmou brankou Vavrečka po asistencích Hudečky a Tichého.

„Musím svůj tým pochválit. Dnes jsme hráli velice dobře a bojovného soupeře dokázali eliminovat. Kluci plnili pokyny a dařilo se nám v produktivitě. Postavení v tabulce musíme potvrdit v sobotu, kdy na domácím ledě přivítáme Kopřivnici,“ vyprávěl spokojený kouč Krnova Plánovský.

HC Studénka – HK Krnov 4:8 (1:3, 1:2, 2:3)
Branky:
1. Hudečka (Vavrečka), 3. Gala, 14. Michálek, 22. Petr Dvořák (Gala), 23. Holeš (Hudečka, Šlupina), 41. Hudečka, 53. Holeš (Hudečka), 60. Vavrečka (Hudečka, Tichý) - 16. Holanik (Varga), 38. Horák (Bumbalík), 47. Horák (Mikeska), 49. Sikora (Kaňkovský).
HK Krnov: Šlupina (Kolbert) - Bednárek, Vavrečka, Vysloužil, Haleňák, Tvardek - Marienka, Holeš, Hudečka, Tichý, D. Dvořák - Michálek, Pavlica, Kurš, P. Dvořák, Gála.
Trenér: Antonín Plánovský.
Krajská liga - muži (13. kolo)

TJ Horní Benešov - HC Kopřivnice 5:4 (PP), HC Studénka - HK Krnov 4:8, HC Rožnov pod Radhoštěm - SK Karviná 4:2.

1. HK Krnov 9 1 2 1 68:50 31
2. Horní Benešov 7 2 0 4 58:39 25
3. SK Karviná 6 0 1 6 59:59 19
4. HC Studénka 4 2 1 6 52:62 17
5. Rožnov p. R. 5 0 1 7 53:54 16
6. HC Kopřivnice 2 1 1 9 46:72 9