Jedním z velkých partnerů HK Krnov je i česká společnost LAMA energy, která už druhým rokem podporuje krnovské hokejisty. O sponzoringu a o spolupráci s Hokejovým klubem Krnov povídal tiskový mluvčí společnosti, pan Andrej Čírtek.

Pane Čírtku, co si společnost od sponzoringu klubu slibuje?

Od této aktivity si naše společnost slibuje zejména aktivní zapojení mládeže do sportovního vyžití v Krnově a okolí. Velkým strašákem pro celou populaci je rychle narůstající počet obézních dětí a mládeže způsobený především, ne právě nejzdravějším životním stylem, který si naše mládež osvojuje již ve velmi útlém věku.

Sport a hokej zvláště, může být pro mládež skvělou alternativou oproti domácím aktivitám spojeným s výpočetní technikou a hraním počítačových her. Hokej jako kolektivní sport rozvíjí v mládeži hlavně ty pozitivní vlastnosti, které si posléze děti odnášejí a využívají i v běžném životě. Hokej může dětem vyplnit volný čas nejen v zimě, ale i v létě a držet je tak daleko od alkoholu, cigaret, drog a jiných závislostí. Mimo to vše, co již bylo řečeno, bychom se také rádi zviditelnili.

Jaké výsledky nese spolupráce mezi společností LAMA energy a HK Krnov?

Za úspěch považuji, v současnosti, fungování několika krnovských mládežnických týmů, jelikož je hokej, na rozdíl od ostatních sportů, jedním z těch finančně náročnějších a oproti minulým letům je téměř všude daleko méně dětí, které se aktivně a pravidelně věnují nějakému sportu.

Mimo to bych rád zmínil aktivitu, o které jsem se dozvěděl nedávno, a která bude v nadcházející sezóně probíhat již třetím rokem. Je směřována na předškoláky a školáky z Krnova a okolí. V rámci akce Školky na ledě se školáci a předškoláci učí zábavnou formou bruslit a to za podpory a dohledu trenérů a hráčů HK Krnov.

V loňské sezóně se podařilo poprvé zapojit také děti ze strany polského příhraničí. Tato aktivita je pro klub finančně náročná a jsme rádi, že můžeme částečně pomoci podpořit dobrou věc.

Fanoušky bude zajímat, zda-li má společnost zájem na tom, aby se v Krnově hrála vyšší hokejová soutěž než krajská liga mužů?

Takovéto ambice měla naše společnost v minulosti při spoluvlastnictví fotbalového Baníku Ostrava. V tomto případě je možná na místě lepší hovořit než o klasickém sponzoringu hokeje, spíše tak trochu o mecenášství majitele společnosti pana Petra Lamicha, plynoucí z jeho vztahu k regionu, do něhož jako rodák patří a má k němu velmi vřelý vztah.

Jsme rádi, že je v Krnově o hokej velký zájem, a že můžeme být nápomocni klubu v této nelehké době. Nemáme ambice tlačit hokejový tým k tomu, aby každým rokem postoupil do vyšší soutěže. Vážíme si rodinné atmosféry v klubu a obětavosti lidí, kteří se na jeho fungování podílejí. Přejeme si, aby celá republika věděla, že se v Krnově hraje skvělý hokej.

Angažuje se vaše společnost ve sportu i jinde?

Jak už jsem zmiňoval, po angažmá ve fotbalovém Baníku Ostrava se společnost LAMA energy oprostila od aktivit ve vrcholovém sportu a soustředí se spíše na podporu regionálních týmů, jako je právě HK Krnov, nebo například fotbalový oddíl z Hradce nad Moravicí, kde díky podpoře naší společnosti může sportovat více než sto členů fotbalového klubu všech věkových kategorií.

Michal Pokorný