HC Žďár nad Sázavou – HK Krnov 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Krnovští junioři měli před nedělním utkáním záchranu jistou a ve Žďáru nad Sázavou bojovali o vítězství ve skupině o udržení. V úvodní třetině byli hosté nebezpečnějším týmem. Domácí hráli více času ve vlastní třetině, ale útočně naladěný krnovský tým se nedokázal v první dvacetiminutovce i přes nadějné příležitosti střelecky prosadit. Začátek druhé třetiny svěřencům kouče Plánovského vyšel. Ve 23. minutě vstřelil Miškov úvodní gól zápasu.

Hosté předváděli i v dalších minutách aktivní, útočný hokej. Ve 30. minutě přidal Kostovský druhý gól Krnova a zdálo se být rozhodnuto. Krnovský celek však v rozmezí mezi 32. a 39. minutou zcela polevil a přenechal prostor na žďárské ledové ploše bojovně hrajícím domácím. Soupeř dokázal nedisciplinovanosti v hostujícím týmu dokonale využít a třemi góly v řadě otočil utkání do druhé přestávky na svou stranu.

Závěrečná třetina se již nesla v režii krnovských hokejistů. Hosté měli více ze hry a vytvářeli si i brankové příležitosti. Ty se ale s gólovým efektem nesetkaly, naopak úspěšný úder se podařil domácímu týmu. V 56. minutě přidali hráči Žďáru nad Sázavou čtvrtý gól do sítě jinak výborně chytajícího krnovského brankáře Janíka. Hosté utkání nezabalili a bojovali o výsledek až do posledních minut. V 58. minutě ještě vzkřísil naděje hostů Filip, který snížil na rozdíl jediné branky a vrátil Krnov do zápasu.

Závěr utkání se nesl v duchu obrovského tlaku Krnova. Hostující kouč Plánovský dokonce odvolal brankáře a hosté hráli power play. Před brankou domácích bylo až do závěrečných vteřin zápasu horko, ale kýženého vyrovnání se Krnov v posledním utkání letošní sezony nedočkal. Krnovští junioři se s letošní mistrovskou sezonou rozloučili těsnou porážkou. Ve čtvrtek od 17:45 zakončí letošní hokejový rok na vlastním ledě krnovského stadionu Krystal, kde sehrají přátelské utkání s týmem mužů.

Branky: Miškov, Kostovský, Filip. Krnov: Janík (Pluskal) – Ševčík, Haim, Miškov, Kostovský, Pavlica – Herget, Mrkva, Hudečka, Filip, Slanina – Michálek, Kaštovský, Kondrát, Vlček, Planý – Skopal, trenér: Antonín Plánovský, vedoucí a asistent: Jan Kostovský.