Domácí celek přivítal ve svém středu obrovskou posilu, obranu vyztužil krnovský odchovanec a bývalý hráč Slezanu Opava Jaromír Bednárek. „Hrál za nás poprvé a hodně pomohl, hlavně při rozehrávce. Byly vidět ty jeho zkušenosti," pochvaloval si „nového" beka kouč domácích.

Krnovští začali lépe než jejich soupeř. „Bylo vidět, že hraje poslední celek s předposledním, ve hře bylo dost nepřesností. Ale měli jsme převahu hlavně střeleckou," podotkl Piskoř. Jenže byli to Bohumínští, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. „Kluky to ale tentokrát nezlomilo a šli si za svým. Ještě v první třetině se nám povedlo vyrovnat," chválil tým trenér HK Krnov.

Od druhé části už domácí Bohumín přehrávali. „Byli jsme lepší. V posledních utkáních nám to tam moc nepadalo, teď se nám naopak střelecky dařilo. Při některých gólech jsme měli i štěstí, konečně se k nám odrážel puk," popisoval Michal Piskoř.

Po delší době se do branky Krnova dostal Antonín Mužík. „Taky to neměl jednoduché. Dostal góla z první střely a ze začátku na něm byla vidět nervozita, ale pak se rozchytal a tým dost podržel," povídal krnovský lodivod. V následujícím utkání už bude moct nastoupit kapitán Pavel Michálek. „Už se na to těšíme, bude to veliká pomoc, navíc když nám bude chybět Weiss," objasnil Michal Piskoř.

Krnovský trenér vypíchl ještě jeden zajímavý moment střetnutí. „Klíčovým momentem zápasu byl náš obrat z 0:2 na 3:2," říkal Piskoř a pokračoval: „Právě za stavu 3:2 došlo k situaci, kdy se v souboji srazil náš Michal Vysloužil s protihráčem. Nikdo si toho nevšiml. Michal se pak zvedl z ledu, dostal puk, prokličkoval kolem tří hráčů a dal gól na 4:2," popisoval kouč.

Jenže za chvilku bylo všechno jinak. „Hlavní rozhodčí gól ale po poradě s čárovým branku neuznal a vyloučil Vysloužila za ten předchozí souboj. V oslabení jsme pak dostali gól na 3:3. Takže z euforie jsme inkasovali. Pět minut jsme pak byli jak opaření, ale naštěstí to kluky nezastavilo," uzavřel Michal Piskoř.

HK Krnov – HC Bohumín 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky a asistence: 16. Kubík, 18. Weiss (Vrábel, Holeš), 23. Weiss (Holeš), 37. Tošenovjan (Kostovský), 42. Vrábel (Holeš, Weiss) – 6. Řezáč (Ďurica), 11. Barčák (Niedoba), 30. Rosypka (Buba)
HK Krnov: Mužík – Bednárek, Vysloužil, T. Michálek, Faksa, Holiš, Lichý – Tošenovjan, Kostovský, Pavlica – Holeš, Weiss, Vrábel – Havlíček, Kubík, Závodník. Trenér: Michal Piskoř