Vstup do zápasu měli lepší favorizovaní Krnováci. Na začátku 6. minuty totiž Hudečka našel od mantinelu najíždějícího Tošenovjana, který do odkryté brány otevřel brankový účet zápasu 0:1. Odpovědět mohli domácí v 11. minutě, ale individuální akce Martinčíka a Částečky gólem neskončily.

V polovině utkání dostal Nový Jičín příležitost zahrát si v početní výhodě, ale paradoxně největší šanci si vypracovalo krnovské duo Michálek Kostovský, které málem potrestalo špatnou rozehrávku domácích.

Úvod druhé části začal náporem domácích hokejistů. Nejprve Toman našel Martinčíka, ale krnovská opora, Roman Šlupina, byla na místě. Stejně si na něm o chvíli později vylámal zuby ve stoprocentní šanci Částečka. Poté převzali iniciativu hosté, ale z branky se radovali domácí. Na konci 24. minuty ujel Kaňovský s Hüblem. Prvně jmenovaný čistě složil jediného obránce, Hübl pak udělal kliku Šlupinovi a do prázdné branky srovnal na 1:1.

Nerozhodný stav však nevydržel ani dvě minuty. Na začátku 26. minuty totiž Filip našel zpoza brány volného Hudečku, který golfákem mířil k tyči. A Krnov vedl 1:2. Další zásah si hosté připsali ve 30. minutě dokonce ve vlastním oslabení. To Pavlica ujel domácí obraně a k tyči pojistil vedení hostí, 1:3.

Nový Jičín se přesto dokázal znovu dostat do zápasu, a to brankou do šatny. V polovině 40. minuty totiž našel Gilar Zedníka, ten se dostal až před Šlupinu a chytrou kličkou snížil, 2:3.

Poslední periodu odstartoval samostatný únik krnovského matadora Hudečky, na Kozáka si však hokejový profesor nepřišel. Když v polovině třetiny hrál Krnov přesilovku, zdálo se být hotovo. Kupodivu si hosté ale žádnou šanci nevypracovali, sami byli dokonce pod tlakem. Ten se s přibývajícím časem ještě vystupňoval, domácím ale ke srovnání chyběl vždy pověstný krůček.

Naopak hosté dokázali využít maximum z minima. V první vteřině poslední minuty rozhodl o výsledku zápasu Ondřej Pavlica, který využil chyby domácích, našel Michálka a krnovský kapitán se nemýlil, 2:4.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín): Myslím, že šlo o velmi dobré utkání, ale opět rozhodla obrovská zkušenost Krnova. Dokáží dát ze tří šancí dvě branky. Myslím, že dnes jsme málo stříleli a chodili málo před bránu na dorážky, to si myslím, že bychom mohli ještě zlepšit. Hosté byli na koni hlavně ve druhé části, kdy šli několikrát sami na bránu. Tam nás podržel gólman.

Jiří Žůrek (Krnov): Byla obrovská zima, takže to nebylo úplně ideální a zápas to trochu poznamenalo. Ale jinak to bylo dobré utkání. My jsme ve druhé třetině neproměnili několik samostatných nájezdů, vždycky nás vychytal gólman soupeře, který předvedl opravdu výborný výkon. V poslední třetině nás domácí dost pozlobili, zatlačili nás. Myslím, že to z jejich strany bylo asi nejlepší z těch čtyř vzájemných utkání v základní části.

HC Nový Jičín B - HK Krnov 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Hübl (Kaňovský), 36. A. Zedník (Gilar, Orság) - 6. Tošenovjan (Hudečka, Kubík), 26. Hudečka (Filip), 30. Pavlica, 60. Michálek (Pavlica). Vyloučení: 2:5, bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Rapák Reček, Rožánek. Diváci: 30

Nový Jičín: Kozák Petružálek, Gajdoš, Hübl, Krotil, Navrátil, Bajer Glabazňa, Zedník, Kaňovský J. Částečka, Martinčík, Toman Orság, Hamrozí, Gilar. Trenéři: Kamil Glabazňa, Jaroslav Trčálek
Krnov: Šlupina Matušinský, Tvardek, Rýpar, Marienka, Vavrečka Kostovský, Michálek, Pavlova Tichý, Weiss, Holeš Hudečka, Kubík, Tošenovjan, Filip. Trenér: Jiří Žůrek

Dvojice pro play-off: HC Orlová - HC Bohumín, HK Krnov - HC Nový Jičín B, HC Studénka - HC Kopřivnice, HC Rožnov pod Radhoštěm - TJ Horní Benešov.

Play-off, čtvrtfinále: 7. a 9. února (případný třetí rozhodující duel 11. února), semifinále: 14. a 16. února (případný třetí rozhodující duel 18. února), finále: 22. a 25. února (případný třetí rozhodující duel 29. února)