Poté, co dokázali krnovští hokejisté přivézt vítězství v prvním zápase čtvrtfinálové série z ledu Studénky, všichni věřili, že v sobotu na svém stadiónu zpečetí postup do semifinále. Ze začátku to tak sice vypadalo, ale pak se začaly dít věci.

Krnovský kouč Michal Piskoř už mohl alespoň částečně využít angínou stiženého kapitána Pavla Michálka. Ten se v centru první řady prostřídával s mladým Fňukalem. Krnovští tak měli k dispozici tři kompletní útoky a ještě hráče na střídání. Zato Studénka přijela jen s šesti beky a třemi útoky, Válka nahradil v brance od první minuty Medek.

Hned v úvodu si oba týmy zahrály přesilovku, ale nic z toho nevytěžily. Tempo bylo spíše vlažnější, oba soupeři vyčkávali, byli si vědomi důležitosti tohoto střetnutí. Jako první se osmělili domácí. V šesté minutě vyjel nestárnoucí Jiří Hudečka zpoza branky hostů, vykroužil oblouk až mezi kruhy a odtud pod vyrážečku prostřelil gólmana Medka, 1:0.

Krnovské gól hodně povzbudil a neustále podnikali útočné výpady do třetiny protivníka, jenomže si nevytvořili žádnou vetší příležitost. Jejich ataky končily povětšinou v rozích. V polovině třinácté minuty přišel první zlom v utkání. Weiss zcela zbytečně a hlavně nebezpečně narazil hostujícího Orszulika zezadu na hrazení. Naštěstí postižený odjel z ledu po svých. Krnov šel do čtyř. Sudí byl milosrdný a udělil krnovskému hokejistovi jen dvě minuty, ale to Studénce stačilo. Od modré čáry vypálil Tatarčík, jeho ránu Šlupina vyrazil, ale na dorážku Křiváka už byl krátký, 1:1.

Krnov chtěl vedení zpátky ještě před první přestávkou, a tak se tlačil před Medka. Brankář Studénky sice nepůsobil příliš jistě, ale hodně mu pomohli obětaví obránci. Tak se před ním ocitl zcela sám Holeš, ale trefil Medka jen do plastronu. Závodník z dobré pozice přestřelil a Tvardkovu střelu od modré čáry vyrazil gólman lapačkou.

Domácí neproměnili a přišel trest. Osmnáct sekund před sirénou našel Tomášek přihrávkou od pravého mantinelu před brankou zcela nekrytého Lindovského, který uklidil kotouč k tyči, 1:2.

Gól do šatny Krnovské poznamenal a druhou třetinu začali pod tlakem. Hráči Studénky se několikrát usídlili v jejich pásmu a domácí se nemohli vymanit, natož kloudně rozehrát. Ve třiadvacáté minutě špatně rozehrál Pavel Michálek, puku se zmocnil Čáň, vyjel si na kruh a bombou pod břevno překonal Šlupinu, 1:3.

Krnovští jakoby nebyli ve své kůži. Jejich hra je plná nepřesností, přihrávky nenacházejí spoluhráče, zkrátka nic se nedaří. To dokumentovaly i dvě přesilové hry, které Krnov odehrál v polovině zápasu. V té první všechny střelecké pokusy pochytal Medek, v té druhé domácí dokonce sami inkasovali. Tatarčík totiž ujel Marienkovi a dostal se sám před Šlupinu, v tom ho ale domácí bek zatáhl. Sudí neváhal a nařídil trestné střílení, které Tatarčík bezpečně proměnil. Třiatřicátá minuta, 1:4.

Za dvě minuty ještě svitla jiskřička naděje. Hudečka vyhrál buly v obranném pásmu, přihrál mezi kruhy na Vysloužila a ten bombou propálil Medka, 2:4.

Kdo čekal v poslední dvacetiminutovce krnovský nápor, byl zklamán. Domácí se sice dostávali před svatyni soupeře, ale nebyli schopni efektivně zakončit. Naopak ve svém pásmu hodně chybovali. V pětačtyřicáté minutě zavřel Michálkův útok Studénku v obranné třetině. Jenomže Sochorek puk zachytil a poslal dlouhý pas na křídlo Křivákovi. Ten z plné jízdy z kruhu vypálil a puk se zastavil až v síti, 2:5.

Od té doby se hra Krnova sesypala. Studénka si před Šlupinou dělala, co chtěla. V minutě devětačtyřicáté vystřelil od modré čáry Novák. Rána šla těsně vedle, ale od zadního hrazení se odrazila před branku, kde ji v pádu dorazil Sochorek, 2:6.

O sto dvacet vteřin později inkasoval Krnov podruhé při vlastní přesilovce. Po špatné přihrávce v útočném pásmu ujel Tatarčík společně s Čáněm. Na modré čáře se je sice snažili zastavit domácí obránci, ale kotouč se vrátil zpět k Tatarčíkovi, který blafákem posedmé překonal Šlupinu, 2:7.

To už bylo na zkušeného matadora v brance moc a místo přepustil Mužíkovi. Ten se ani nerozkoukal a už tahal puk ze sítě. V přečíslení dva na jednoho našel Sochorek Křiváka, který završil hattrick, 2:8.

Šest minut před koncem dostalo skóre finální podobu. Holanik zatáhl puk do třetiny Krnova, předal puk Sochorkovi, který trefil nekompromisně pod víko, 2:9. Závěr zápasu byl poznamenán občasnými střety a drobnými šarvátkami. Po jedné z nich byli vyloučeni domácí Vysloužil s hostujícím Janečkou. Oba se pak ještě servali po návratu na led, ale to už bylo i po závěrečné siréně.

Krnov tedy utrpěl ve druhém čtvrtfinále debakl na vlastním ledě a ve středu se pojede pokusit urvat rozhodující vítězství do Studénky. Bude to však mít velice těžké.

HK Krnov - HC Studénka 2:9 (1:2, 1:2, 0:5)
Branky: 6. Jiří Hudečka, 35. Vysloužil (Jiří Hudečka) - 14. Křivák (Tatarčík, Novák), 20. Lindovský (Tomášek), 23. Čáň (Orszulik), 33.Tatarčík TS, 45. Křivák (Sochorek, Janečka I), 49. Sochorek (Novák, Pokorný), 50. Tatarčík (Čáň), 51. Křivák (Sochorek, Medek), 54. Sochorek (Holanik). Stav série: 1:1.

HK Krnov: Šlupina (50. Mužík) Matušinský, Marienka, Tomáš Michálek, Tvardek, Vavrečka, Němec Kostovský, Pavel Michálek, Kubík Tošenovjan, Weiss, Závodník Vysloužil, Jiří Hudečka, Holeš Fňukal. Trenér: Michal Piskoř
HC Studénka: Medek Novák, Herman T., Janečka I, Holanik, Bolek Čáň, Tatarčík, Orszulik Formánek, Tomášek, Lindovský Křivák, Pokorný, Sochorek. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Michal Piskoř: Zbytečně jsme znervózněli a nic se nedařilo

Michal Piskoř

Po druhém čtvrtfinále neměl Kouč HK Krnov Michal Piskoř příliš důvodů k radosti. K rozhodujícímu utkání ve Studénce se však dívá s optimismem.

Před poslední třetinou to vypadalo ještě nadějně, ale pak se hra sesypala. Čím to bylo?

Poslední třetinu jsme sice prohráli 0:5, ale ta hlavní příčinou naší prohry určitě nebyla. Příčina byla, místo toho abychom se po tom prvním gólu, co jsme vstřelili, uklidnili a hráli ten náš hokej, poctivý zezadu, tak jsme začali být zbytečně nervózní. Kazili jsme přihrávky, kluci měli rozklepané ruce a to se s námi táhlo celý zápas. Studénka každou šanci využila a nakonec je takový výsledek, jaký je.

Krnov si vždycky vytvoří hromadu šancí, ale v tomhle utkání jste se do šancí moc nedostávali.

Já tomu říkám zápas blbec. Nic nám nešlo a místo aby se nám za stavu 1:0 dostavil klid na hokejky, tak to bylo úplně naopak. Odskakovaly nám puky a Studénka si šla za vítězstvím a zaslouženě si k němu došla. Hned jsem říkal klukům v kabině, že jsme sice prohráli jednu bitvu, ale ještě není konec. Vyhráli jsme u nich, prohráli doma, tak teď si to rozdáme o postup ve středu ve Studénce.

Už nastoupil kapitán Pavel Michálek, který ležel s angínou. Už je zdravý?

No zdravý, je po nemoci, volal mi, že to zkusí, za což jsem rád, protože patří ke klíčovým hráčům.

O čem bude rozhodující zápas ve Studénce?

Musíme do toho dát všecko, ale taky tvrdím, že nejde o život, je to jenom hokej. Kluci musejí nechat na ledě srdíčko. Věřím, že se za těch pár dní dáme zase dohromady a že to Studénce určitě nenecháme zadarmo.

Pořád tedy věříte v postup do semifinále?

Já jsem optimista. Svému týmu věřím, určitě se o ten postup popereme.