Po vítězství v sobotním šlágru 12. kola krajské ligy zvýšilo domácí mužstvo svůj náskok v čele soutěže už na pět bodů. Sváteční duel tradičních rivalů rozhodli Krnovští třemi rychlými góly v průběhu úvodních deseti minut, hostům nepomohly ani dvě branky Hejhala.

„Dojmy jsou dobré, vždyť jsme vyhráli. Ale namísto toho, abychom za stavu 3:0 zatloukli Hornímu Benešovu další hřebíček do rakve, nechali jsme se vylučovat a zbytečně jsme začali hrát dopředu, což jsem po hráčích vůbec nechtěl,“ ohlédl se rozpačitě domácí lodivod Antonín Plánovský.

„Z porážky jsem smutný, ale pro nás je důležitý až únor,“ hlesl trenér hostů Marek Harazim s odkazem na vyřazovací boje. „V tříbodovém systému není náskok Krnova velký. Soupeři se zlepšují a posilují, věřím, že Krnov ještě někde klopýtne. My se připravujeme na play-off, teprve tam se celá sezona láme,“ dodal.

Během čtyř minut Krnov nasázel tři branky

Pro příznivce krnovského hokeje bylo sobotní Mikulášské derby ojedinělým svátkem. Nejen, že družina kouče Plánovského porazila sebevědomého rivala i ve druhém domácím utkání, do Krystal arény si našla svou cestu historicky vůbec nejpočetnější návštěva. Na krnovský stadion přišlo bezmála třináct stovek diváků!

Za bouřlivé atmosféry zadupali domácí svého soupeře doslova pod zem. Už zkraje 5. minuty spustil krnovskou kanonádu Michálek po dorážce Vlašánkovy asistence, během čtyř minut se ještě trefili Holeš a Ševčík.

„Tušil jsem, že nás čeká dost vyrovnaný zápas, ale že budeme vést o tři branky, to jsem upřímně nečekal. Ovšem už i v Horním Benešově jsme vedli o dvě branky a dobře víte, jak zápas dopadl,“ připomněl Plánovský porážku na ledě druhého týmu krajské ligy.

Harazim: Oslabení nezvládáme

Horní Benešov se gólově prosadil až díky Benschově střele z 10. minuty, v úvodu druhé třetiny pak s trochou štěstí snížil na rozdíl jediné branky Hejhal. Záhy se po tvrdém faulu Pěluchy vypotácel z ledu s bolestivou grimasou ve tváři Jan Kostovský, čerstvé zranění juniorského kapitána ale brzy potrestal Hudečka v přesilové hře po rychlé kombinaci s Dvořákem.

„Hodně jsem zdůrazňoval, že nesmíme hrát v oslabení. Krnov má silné mužstvo a umí využít přesilovky, to rozhodlo sobotní derby. Na hráče jsem apeloval, ať se nenechají vylučovat. Oslabení nezvládáme, musíme to vypilovat,“ láteřil Marek Harazim.

Závěrečné útoky hru nezvrátily

Naději na obrat hosté přiživili ještě ve 32. minutě, Volf zpoza branky přihrál Hejhalovi, a ten střelou pod víko Šlupinovy svatyně snížil na 3:4. Jenže poslední slovo měl domácí Jaromír Bednárek, jehož tvrdá přízemní rána skončila ve Vlašánkově síti. A to ještě Michálkova prudká střela z konce druhé třetiny skončila na tyči. Hornímu Benešovu byl už závěrečný tlak málo platný.

„Velmi dobře tentokrát zachytal Šlupina, ale pochválit musím celý mančaft,“ těšilo domácího kouče Plánovského. „Krnov využil přesilovky, díky tomu vyhrál, nic jiného k tomu říct nemůžu. Zkrátka rozhodly přesilovky. Krnovu gratuluji k vítězství, máme jim co oplácet,“ prohodil jeho protějšek na lavičce Horního Benešova Marek Harazim.

HK Krnov - TJ Horní Benešov 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)
Branky: 5. Michálek (Vlašánek), 6. Holeš (Tichý, Hudečka), 9. Ševčík, 25. Hudečka (Dvořák), 35. Bednárek) - 10. Bensch (Volf), 22. Hejhal (Bensh, Přibyla), 32. Hejhal (Volf). Diváci: 1276.

HK Krnov: Šlupina (Kolbert) - Bednárek, Vavrečka, Ševčík, Holeňák, Dvořák, Tvardek, Mavienka, Tomáš Michálek, Mrkva, Holeš, Hudečka, Tichý, Vlašánek, Pavel Michálek, Pavlica, Dvořák, Kostovský, Kubík, Kuvš. Trenér: Antonín Plánovský.

TJ Horní Benešov: Vlašánek (Konečný) - Hejhal, Jurček, Pělucha, Vrabel, Malíř, Bensch, Trubka, Volf, Palinčák, Zigmund, Přibyla, Bršlica, Radim Lhotský, Tomáš Lhotský, Tůma, Fraš, Weiss, Suchý. Trenér: Marek Harazim.