HK Krnov – Jestřábi Prostějov 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Krnovským juniorům se na domácím ledě daří, ale utkání s prostějovskými Jestřáby nezačali v pátečním podvečeru nijak dobře. Hostující tým, v němž vyčnívala po celý zápas především první pětka, vstoupil do boje brzkou brankou. Již v 1. minutě vybruslil z rohu kluziště hostující Skácel a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení.

Domácí se v úvodní části jen těžko prosazovali a na ledě se hrál vyrovnaný hokej. V 8. minutě přišlo vyrovnání, když kombinační akci Krnovských zakončil Hudečka po přihrávce Skopala. V dalším průběhu se hra přelévala od jedné branky ke druhé. Krnovský tým měl velké problémy zejména s první pětkou hostů, která je přehrávala a dostávala pod tlak. Převahu ale Prostějovští nepřetavili v další branku. Několikrát podržel Krnovské gólman Kulhavý či nepřesná koncovka soupeře.

Druhou třetinu začali lépe domácí a po úvodní neproměněné šanci při sólovém nájezdu aktivního Pavlici se domácí prosadili ve 26. minutě. Pavlica našel před brankou Prostějova Miškova a ten poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení. Hosté po inkasované brance převzali ve druhé třetině iniciativu a znovu zejména první pětka hrozila před krnovskou brankou. Napomáhalo jim i časté vylučování domácích, kteří ale při přesilových hrách hostů dobře bránili a za pomoci spolehlivého gólmana Kulhavého neinkasovali.

Rozhodli v závěru

Rovněž závěrečná třetina utkání začala svižně. Svěřenci Antonína Plánovského chtěli rozhodnout a hosté naopak prahli po vyrovnání. Po úniku hostujícího Skočka se vyznamenal svou lapačkou krnovský gólman a na druhé straně naopak při gólové šanci netrefil Miškov. Téměř dvě stovky diváků viděly zajímavý a dramatický hokej.

Další příležitost domácího Kostovského lapil ještě do své rukavice gólman hostů a za vítězstvím se domácí posunuli v 50. minutě. Miškov vyjel od mantinelu a jeho přihrávku před branku si hostující obránce bruslí nešťastně srazil do sítě svého brankáře. Nabuzený Krnov získal převahu a vytvářel si další šance. V 56. minutě přišla zcela nejkrásnější akce utkání. Pavlica ujel po pravém křídle obráncům Prostějova a jeho ideální přihrávku před branku proměnil ve čtvrtý úspěch domácích Tošenovjan.

Hosté bojovali, ale jen snížili po závaru před krnovskou brankou. Definitivní rozhodnutí přišlo o minutu později, kdy přihrávku Kondráta zužitkoval Kostovský a stanovil konečné skóre utkání na 5:2 ve prospěch juniorů Krnova.

Branky: 26. a 50. Miškov (Pavlica), 8. Hudečka (Skopal), 56. Tošenovjan (Pavlica), 57. Kostovský (Kondrát) - 1. Skácel, 56. Nečas. HK Krnov: Kulhavý (Janík) – Ševčík, Olbrecht, Pavlica, Miškov, Tošenovjan – Herget, Mrkva, Kondrát, Kostovský, Skopal – Michálek, Haim, Planý, Hudečka, Bartoň – Syránek, Závodník. Trenéři: Antonín Plánovský, Jan Kostovský.