Domácí hokejisté neměli co ztratit, a tak se snažili hrát s favoritem otevřený hokej. „Byl to výborný zápas proti perfektnímu soupeři. Hrálo se ve vysokém tempu, nahoru, dolů," povídal trenér Krnova Michal Piskoř.

Kopřivnice prokazovala svou kvalitu a vytvářela si jednu šanci za druhou. Většinu z nich pochytal výborný Antonín Mužík, ale i přesto se dva puky dostaly za jeho záda a hosté vedli. Také Krnovští se ale nechtěli nechat zahanbit a snažili se tlačit do zakončení.

„Měli jsme jich taky dost, bohužel jsme ty naše příležitosti neproměňovali, což je škoda. Máme s tím problém celou sezonu," uváděl krnovský kouč. Ještě před první sirénou se přece jen povedlo Krnovákům snížit na 1:2. Michal Tošenovjan využil přihrávky Jaromíra Bednárka a zakončoval do prázdné branky.

Také v prostřední třetině pokračoval velice dobrý hokej. Vývoj utkání poznamenal trochu sporný gól Kopřivnice. „Podle mého názoru tam došlo k faulu na našeho gólmana. Sudí ho uznal, tak to platilo," krčil rameny Michal Piskoř. Hosté vedli 3:1 a kráčeli za vítězstvím.

Také čtvrtá branka hostí ve třetím dějství přišla po ne úplně nejlépe posouzené situaci. „Zdálo se mi, že tam byl náš hráč zase faulován, ztratil puk a pak z toho padl gól," popisoval momenty kolem branky na 1:4 Piskoř. Kopřivničtí pak proměnili ještě jednu ze svých vyložených příležitostí a Krnov tak musel skousnout prohru 1:5.

I přes porážku byl kouč HK Krnov s výkonem svých svěřenců spokojen. „Na krajskou ligu se hrálo opravdu ostré tempo, zápas se musel divákům líbit, i když se prohrálo," hodnotil střetnutí Michal Piskoř a pokračoval:

„Bruslařsky a technicky jsme s Kopřivnicí drželi krok, ale rozdíl byl v zakončení. Oni jsou v tomhle hodně silní, šancí měli určitě více než my, ale výborně zachytal Tonda Mužík. Kdybychom naše příležitosti proměňovali lépe, mohlo to být vyrovnanější utkání," dodal.

HK Krnov - HC Kopřivnice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branka a asistence Krnova: Tošenovjan (Bednárek)
HK Krnov: Mužík - Bednárek, Vysloužil, Tomáš Michálek, Hon, Holiš - Havlíček, Pavel Michálek, Pavlica - Faksa, Weiss, Tošenovjan - Rýpar, Kubík, Závodník. Trenér: Michal Piskoř