A bylo to docela bláznivé utkání. Domácí už v sedmé minutě po trefách Ševčíka a Tošenovjana vedli 2:0. „Hráli jsme v pohodě, kluci plnili, co měli. Klidně jsme mohli vést i větším rozdílem. Jenže pak jsme si nechali dát zbytečný gól do šatny," povídal krnovský trenér.

Také ve druhé třetině si domácí mužstvo vytvářelo jednu příležitost za druhou. „Měli jsme tam toho spoustu, ale zase z toho nic nebylo. Měli jsme se zakončením problémy," říkal Plánovský a pokračoval: „No a oni potrestali naši chybu a vyrovnali. A hned pak z přesilovky dali třetí gól."

Český Těšín tak mezi třicátou osmou a třicátou devátou minutou otočil. A aby toho nebylo málo, tak ve třetí minutě třetí části šel dokonce do dvoubrankového vedení. „My jsme měli více ze hry, oni hráli vyloženě na brejky. Ten čtvrtý gól přišel taky z ničeho nic. Odražený puk doklepávali do prázdné branky," vykládal Jaroslav Plánovský. Ten pak stáhl hru jen na dvě pětice.

Osm minut pčed koncem Krnov stále prohrával 2:4. Pak ale využil Faksa přesilovou hru. Hned čtyři minuty nato potrestal chybu protivníka Weiss a bylo vyrovnáno. Tentýž hráč pak v předposlední minutě dokonal obrat a zajistil domácím tři body.

„Měl to být jasný zápas, v klidu. Mělo to být po první třetině 4:0. Jenže je to pořád to samé, začneme předržovat puky, zmatkovat v obranném pásmu a z toho plynou chyby. Byla tam neustále přečíslení tři na jednoho, jenže my jsme to ani napotřetí nedorazili, Těšín z toho dával góly," rozebíral utkání Jaroslav Plánovský, který svůj tým ale nakonec pochválil:

„Hlavně za to, že to nezabalili a na konci dali do hry všechno. Soupeř měl od druhé třetiny větší hlad po vítězství. Byl důrazný na brankovišti. My jsme neproměňovali šance, ale nakonec nám to tam začalo padat. Jsme za to šťastné vítězství rádi."

HK Krnov – HC Wolves Český Těšín 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
Branky: 6. Ševčík (Pavlica), 7. Tošenovjan (Volf, Holeš), 52. Faksa (Pavlica), 56. Weiss (Ševčík), 59. Weiss (Pavlica) – 19. Šmíd (Cháňa), 38. Malíř (Horák, Šmíd), 39. Ovčaří (Chomič), 43. Toman (Malyjurek)
Krnov: Kolbert – Dohnal, Hon, Tomáš Michálek, Volf, Vysloužil, Faksa, Hlaváček – Kostovský, Pavel Michálek, Pavlica – Holeš, Tošenovjan, Ševčík – Weiss, Martin Otipka, Havlíček. Trenér: Jaroslav Plánovský

Nešťastná prohra se Studénkou

V pátek o státním svátku odehráli krnovští hokejisté na vlastním ledě utkání proti Studénce. A bylo to jako na houpačce.

„První třetina byla z naší strany hodně špatná. Studénka lépe bruslila a zaslouženě nám utekla na 1:3," povídal trenér HK Krnov Jaroslav Plánovský. Ve druhé části se však jeho tým zvedl. „Kluci zabrali a najednou jsme začali soupeře přehrávat. Taky jsme zaslouženě srovnali na 3:3," popisoval dál vývoj duelu Plánovský.

Také třetí část vypadala pro Krnovské nadějně. „Herně ta třetina vyzněla pro nás. Měli jsme tam snad čtyři samostatné nájezdy, ale gól jsme nedali," krčil rameny zkušený kouč. A tak se ke slovu dostali hosté. „Byla tam situace tři na tři. Vjeli do třetiny, vystřelili a od beka se puk odrazil nešťastně do sítě," popsal rozhodující okamžik Jaroslav Plánovský, který byl ale i přes prohru s hrou spokojený:

„Byl to hodně dobrý zápas, plný nasazení, spousta šancí. Aspoň bodík jsme si zasloužili." Pátou branku inkasovali domácí v závěru při hře bez brankáře.

HK Krnov – HC Studénka 3:5 (1:3, 2:0, 0:2)
Branky: 16. Weiss (Kysučan), 23. Kysučan, 28. Pavel Michálek (Pavlica) – 7. Martinčík (Jedlička), 17. Lyčka, 18. Mičulka, 52. Sochorek (Novák), 60. Pokorný (Mičulka)