HC Rožnov pod Radhoštěm – HK Krnov 4:5 na samostatné nájezdy (2:0, 2:2, 0:2)

V soutěži krajské ligy pokračoval krnovský hokejový tým prvním letošním utkáním minulou neděli na ledě bojovného Rožnova pod Radhoštěm, kde hosté dokázali v průběhu druhé a závěrečné třetiny zvrátit nepříznivý vývoj utkání a po úspěšných samostatných nájezdech si nakonec odvézt zasloužené dva body.

Krnovskému lídru tabulky poslední předvánoční domácí utkání nevyšlo a na ledě velmi nepříjemného bojovného valašského týmu se chtěli v nedělním podvečeru pokusit o bodový zisk. Domácí ale hráli v první části svůj klasicky nepříjemný hokej. Důraznou a nátlakovou hrou napadli hostující hráče a nedávali jim prostor k rozvinutí kombinační hry.

Ani úvod druhé části Krnovským nevyšel

Hosté se jen těžko prosazovali a domácím to nahrávalo i v útočné činnosti. Rožnov pod Radoštěm se dokázal do konce první přestávky prosadit. Brankami ve čtrnácté minutě při přesilové hře a v patnácté minutě po zmatku v obraně hostů se dostali domácí do dvoubrankového vedení. Také úvod druhé části Krnovským vůbec nevyšel.

Valaši vstřelili ve 3. minutě dvě branky a s krnovským kolektivem to vůbec nevypadalo dobře. V 7. minutě ale byl faulován ve vyložené šanci Hudečka a nařízené trestné střílení sám postižený s přehledem proměnil. Hostující tým se rozehrál a hra se vyrovnala. Krnovští měli další možnosti a dvě minuty před druhou přestávkou se prosadili při přesilové hře podruhé.

Po obléhání branky domácích našel Tichý před brankou Valachů svého spoluhráče Holeše a ten snížil na 2:4 z pohledu Krnova.
Závěrečná třetina se hrála v režii svěřenců Antonína Plánovského, kteří sice museli dohrávat bez zraněných Petra Dvořáka a Kostovského, ale na jejich výkonu to neubralo.

Jednobrankový náskok bránili zuby nehty

Hosté měli navrch a vytvořili si převahu. Ve sedmačtyřicáté minutě neudržel brankář domácích střelu Michálka a Pavlica dorážkou snížil jen na rozdíl jediné branky a vrátil hosty do zápasu. Krnovští byli evidentně při chuti a pokračovali v aktivním, útočném hokeji. Domácí hokejisté bránili jednobrankový náskok až do závěrečných minut, ale nakonec se jim to nepodařilo.

V pětapadesáté minutě se střelecky podruhé v utkání prosadil po závaru před domácí brankou krnovský Hudečka a začínalo se znovu. V dramatickém závěru zápasu se skóre nezměnilo a na řadu přišlo prodloužení. Ani v něm se ani jeden z týmů i přes dobré možnosti gólově neprosadil a o bodech navíc pro jeden z týmů rozhodovaly samostatné nájezdy.

V nich byl úspěšný jen krnovský Bednárek, který zajistil svému týmu zasloužený zisk dvou bodů. Krnov zvýšil vedení na špici tabulky krajské ligy na rozdíl pěti bodů a v sobotu od 17.00 hodin přivítá na svém ledě Karvinou.