Začátek úvodní třetiny vypadal slibně. Krnovští dobře bránili a snažili se tlačit před branku Orlové. „Prvních deset minit bylo dobrých, kluci plnili, co měli. Jenže jen těch deset minut," říkal kouč hostí Jaroslav Plánovský.

Ve čtrnácté minutě Krnov poprvé inkasoval a o tři minuty později znova. „Úplně nás to rozhodilo. Nebruslili jsme, dopředu jsme nic nevymysleli, směrem dozadu to byly zmatky," kroutil hlavou krnovský trenér. Ten se snažil do druhé části svůj tým povzbudit.

„Pořád jsem jim říkal, že stav 2:0 nic není, jedeme dál, ale přišlo mi, jako by to nekteří hráči už zabalili," krčil rameny. V polovině utkání dostali Krnované v rychlém sledu další dva góly. Mužíka, kterého nechávali spoluhráči na holičkách, když a dovolovali Orlové skórovat do prázdné branky, vystřídal Kolbert.

Ale také ten vydržel s čistým štítem necelých pět minut. „Po dvou třetinách 5:0, no co s tím chcete dělat? Orlová ukazovala, že má silný tým. Věděli o sobě, jejich hra měla hlavu a patu, jasně nás přehrávali. My jsme hráli dost naivně, vůbec jsme nedokázali vytvořit tlak na jejich hráče," rozebíral duel Jaroslav Plánovský.

V poslední části už padl pouze jediný gól, samozřejmě do krnovské sítě. Orlová tak v poklidu dokráčela k vítězství 6:0. „Pořád něco vymýšlíme v obranném pásmu, držímě zbytečně puk a podle toho to vypadá. Jsme pod tlakem, ztrácíme kotouče a je z toho chaos. Byl to asi nejhorší výkon za mého působení v Krnově," zlobil se Plánovský a hned našel důvod:

„A všecko je to tím, že prostě musíme trénovat. Řekli jsme si to po zápase i někteří staší hráči si vzali řeč. Nekteří chodí jen na zápasy a to je špatně. Ano, je to amatérská soutěž, hrají to ve volném čase, ale pokud mají hokej rádi, musí mu něco obětovat."

HC Orlová – HK Krnov 6:0 (2:0,3:0,1:0)
Branky a nahrávky: 14. Vaštík (Lenomar, Zientek), 17. Voznica (Kasperlík), 30. Petrák (Lenomar, Vaštík), 32. Grepl (Pavlas, Štefanka), 37. Zakuťanský (Kytka, Grepl), 42. Kasperlík (Štefanka)
Krnov: Mužík (32. Kolbert) – Dohnal, Volf, Tomáš Michálek, Hlaváček, Vysloužil, Hon – Pavlica, Pavel Michálek, Kostovský – Tošenovjan, Vlašánek, Holeš – Otipka, Weiss, Ševčík – Kubík. Trenér: Jaroslav Plánovský