Další utkání prvoligové juniorské soutěže absolvovali hokejisté HK Krnov minulý pátek na ledě Prostějova, kde sehráli vyrovnaný zápas. V utkání sice měli spoustu brankových příležitostí, před závěrečnou sirénou ale inkasovali při přesilové hře domácích rozhodující čtvrtý gól a odešli z ledu poraženi po výsledku 2:4. Krnovští mladíci i nadále bilancují ve vyrovnané juniorské soutěži v horních patrech tabulky.

Našlapaný program první juniorské ligy zavedl mladé krnovské hokejisty minulý pátek na led jedenáctého týmu tabulky, Prostějova, kde se chtěli rehabilitovat za domácí porážku v minulém kole od Frýdku – Místku. Úvod utkání přinesl oboustranně útočný hokej. Šance ke vstřelení branky si vypracovali domácí i hosté. Skóre se měnilo v desáté minutě. Po přihrávce zpoza krnovské branky se prosadil jeden z domácích hráčů. Krnovští odpověděli náporem a ten přinesl ovoce ve 13. minutě.

Špatný začátek

Miškov našel před brankou domácích svého spoluhráče Pavlicu a ten střelou zblízka nedal prostějovskému brankáři šanci zasáhnout. Hosté mohli jít ve zbývajícím průběhu úvodní části do vedení, ale průniky Kostovského a Tošenovjana se neujaly.

Začátek druhé třetiny vynikal aktivitou hostů. Domácí hokejisté nápor Krnova nezachytili a po nedovolených zákrocích šli za katr hned dva jejich hráči. Hosté ale dvojnásobnou přesilovou hru odehráli velice špatně a branku Prostějova výrazně neohrozili. O pár minut později dostali tutéž možnost přesilové hry pěti proti třem domácí hráči a na rozdíl od hostů ji zužitkovali ke vstřelení druhé branky do sítě Krnovských.

Hra se v dalším průběhu uklidnila a hosté hráli na vyrovnání. V přílišné snaze o útočnou aktivitu otevírali Krnovští obranu a po protiútoku domácích ve třicáté minutě inkasovali potřetí.

Gól v power play

Hosté ani za stavu 1:3 ve svůj neprospěch nehráli pasivně a bojovali o zvrat ve vývoji utkání. V šanci byl Miškov, Slanina a Pavlica, skóre se však do druhé přestávky neměnilo. Závěrečná část utkání se hrála za větší aktivity hostujícího kolektivu, který trenérské duo Plánovský a Kostovský hnalo do útoku. Před brankou Prostějova bylo mnohem rušněji, něž na opačné straně před brankářem Krnova. V 53. minutě se hosté dočkali zaslouženého snížení. Střelu Čermáka gólman Prostějova jen vyrazil a za jeho záda poslal kotouč zblízka hostující Ševčík.

Závěrečné minuty utkání se hrály zcela v režii krnovských juniorů, kteří byli blízko vyrovnání. Šance hosté promarnili, a tak v posledních vteřinách odvolal Krnov brankáře a hrál se šesti hráči v poli. Místo vyrovnání ale přišel gól do opuštěné branky, který stanovil i konečný výsledek na 4:2 ve prospěch Prostějova, který se tak nečekaně přiblížil v tabulce juniorské soutěže Krnovu na rozdíl šesti bodů.

HC Prostějov – HK Krnov 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 13. Pavlica (Miškov), 53. Ševčík (Čermák).
Krnov: Kolbert (Kulhavý) – Ševčík, Bolacký, Pavlica, Miškov, Tošenovjan – Herget, Kukla, Skopal, Kostovský, Slanina – Rypár, Faksa, Tomáš Michálek, Čermák, Wítek – Olbrecht, Haim, Kondrát.
Trenéři: Antonín Plánovský a Jan Kostovský.