Jako na houpačce hrají v prvoligové soutěži juniorů krnovští hokejisté. Zatímco na domácím ledě pravidelně sbírají body, ze hřiště soupeřů zpravidla odjíždí s vysokou porážkou. Nejinak tomu bylo i v posledním osmém kole juniorské ligy. Hosté naprosto nezvládli úvodní třetinu a jen marně dotahovali šestigólové manko. Hostující hokejisté jako by se po dlouhé cestě nemohli dostat do tempa a úvodní část zápasu totálně nezvládali.

Po úvodním oboustranném oťukávání se dostali v 9. minutě domácí hráči do vedení. Obrovský zkrat ve hře hostů ale nastal v rozpětí 13. až 15. minuty, kdy krnovští hokejisté inkasovali hned čtyři góly v řadě a byli na kolenou. Před první přestávkou ještě domácí Žďár přidal další branku do sítě rozhozeného týmu hostů a zvýšil na rozdíl šesti branek. Po úvodní třetině tak bylo o výsledku zápasu takřka rozhodnuto.

Přidali pozdě

Ve druhé části ale nastal ve vývoji utkání obrat. Krnovští junioři nastoupili ve zcela jiném světle a viditelně ve všech herních činnostech přidali. Domácí hokejisté neměli na ledě prostor a prosazovat se začali hosté. Na skóre se ale i přes nadějné šance krnovská převaha příliš neprojevila. Jediný gól hostujícího Pavlici jen korigoval po dvou třetinách výsledek na 1:6.

Pytel s góly se znovu roztrhl až v závěrečné třetině utkání. Hosté začali hrát svou hru a dostali soupeře pod tlak. Ten přinesl krnovskému týmu tři góly v řadě a naději do zbývajícího průběhu zápasu. Domácí ale utkání v žádném případě nepouštěli a své vedení znovu potvrdili další brankou. Svěřenci trenérského dua Antonína Plánovského a Jana Kostovského sice později znovu snížili na rozdíl dvou gólů, na obrat ale již hosté neměli síly. Žďár nad Sázavou postupně vytupňoval svůj náskok až na 9:5 a poslední gólové slovo krnovského týmu dalo výsledku jen konečnou podobu.

„Totálně nám nevyšla první třetina, kde jsme zaspali a nechali hrát soupeře. Ten toho dokonale využil a rozhodl utkání po první části,“ komentoval průběh zápasu druhý kouč Jan Kostovský. „V dalších jsme již nepodali tak špatný výkon, ale na obrat v utkání to již nestačilo,“ doplnil.

Krnovští pokračují v náročném podzimním programuv pátek doma s Orlovou.

Výsledky.