Svěřenci trenéra Antonína Plánovského se však v konfrontaci s předposledním týmem tabulky pořádně natrápili, v nervózním závěru je uklidnil až gól Miškova z šedesáté minuty.

Jako náplast musí působit vítězství nad Kroměříží po trpké porážce s Frýdkem-Místkem. Více čtěte zde.

Plánovský: Vždy je co vytknout

Krnovského kouče potěšil bodový zisk, s menším povděkem už ovšem kvitoval výkon domácího mužstva. „Máme povinné dva body, ale bohužel nás hrozně moc potrápili. Hosté nám dali tři góly v přesilové hře, kluci hráli hodně dopředu, ale zapomněli bránit,“ zalitoval Plánovský.

Hodně vidět byl v pátečním utkání vůbec především Ondřej Miškov. Dohromady stál u čtyř gólů, dva dal sám. Skóre otevřel už v 10. minutě a krátce před závěrem úvodního dějství ještě asistoval u branky Pavlici.

„Kluci se snažili, ale pokaždé máte co vytknout. Během druhé přestávky jsme udělali v kabině trošku dusno, s hráči jsme si to vyříkali a šlo to na úrodnou půdu,“ ohlédl se Plánovský za druhou třetinou, v níž domácí prohráli 2:3 i přes góly Guldy a kapitána Kostovského.

Play-off je zase o kousek blíž

Jenže v závěru už měli Krnovští jasně navrch a branky Haima, Pavlici a Miškova je posunuly k vytoužené účasti v play-off. „Bylo to velmi náročné utkání, sám jsem nečekal, že u nás bude Kroměříž klást tak velký odpor,“ přiznal Plánovský po pátečním utkání s předposledním týmem první juniorské ligy.

„Na druhou stranu buďme rádi, že jsme získali dva body. Jak jsem už říkal, jsou to povinné dva body, která nám mohou pomoct k postupu do play-off. Snad to tak bude pokračovat dál,“ přeje si trenér krnovských hokejistů.

HK Krnov - HC Kroměříž 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky:
10. Miškov (Herget, Vlček), 18. Pavlica (Gulda, Miškov), 22. Gulda (Miškov), 33. Kostovský, 47. Haim, 50. Pavlica (Vlašánek), 60. Miškov (Vlček, Gulda) - 14. Procházka, 26. Švrček, 38. Krybus, 40. a 58. Murín.
HK Krnov: Kroček (Vašut) - Herget, Mrkva, Faksa, Michálek, Rypár, Vlašánek, Kostovský, Pavlica, Gulda, Miškov, Vlček, Vrbka, Čermák, Haim. Trenér: Antonín Plánovský.